7 Blades

7 Blades

6,3
14 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Slasher
Premiery
Świat:
21.12.2000
Europa:
28.09.2001
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Slasher
Premiery
Świat:
21.12.2000
Europa:
28.09.2001

7 Blades - opis gry

7 Blades to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez Konami na PlayStation 2. Tytuł kontynuuje wątki filmu Zipang w reżyserii Kaizo Hayashiego i w założeniach jego twórców miał łączyć cechy różnych gatunków.

Akcja 7 Blade rozgrywa się w połowie XVII wieku - w okresie gdy swoje wpływy poszerza szogunat Tokugawa. Sceną gry jest sztuczna wyspa Dejima, gdzie zamieszkują obcokrajowcy przebywający w Japonii. Punktem wyjścia dla historii są dwa ważne wydarzenia - po pierwsze, Dejime atakuje oddział ninja wysłany przez szogunat, a po drugie, w pobliżu Nagasaki pojawia się złoty smok. My wcielamy się w Gokurakumaru, najemnika bez grosza przy duszy, który razem ze swoim towarzyszami, jego oblubienicą Oyuri i pomocnikiem Togizo, widzi w tych incydentach szansę na podreperowanie finansów.

 

Przy produkcji brał udział reżyser Kaizo Hayashi, który razem z Konami chciał, by 7 Blades łączyło style różnych gatunków oraz było “filmem z rozbudowanymi elementami gameplayowymi”. Mamy tu do czynienia z przygodówką, w której akcję śledzimy z perspektywy trzeciej osoby. Do wyboru mamy dwie grywalne postacie: Gokurakumaru, który posługuje się rozmaitymi mieczami, oraz Oyuri posiadająca do dyspozycji pistolety, strzelby i inne rodzaje broni palnej. Rozgrywka w obu przypadkach wygląda inaczej, co więcej, inaczej rozwija się także narracja, choć bohaterowie czasami wpadają na siebie w trakcie swoich przygód. Struktura gry podzielona jest na poziomy/misje, które stawiają przed nami różne wytyczne: dotrzeć gdzieś, pokonać wszystkich przeciwników bądź ochronić podopiecznego. Przeważnie jednak wszystko sprowadza się do szlachtowania rzesz oponentów i od czasu do czasu rozwiązywania zagadek. Co warto dodać, w 7 Blades mamy możliwość sterowania kamerą i namierzania nieprzyjaciół w stylu przypominającym trójwymiarowe odsłony serii The Legend of Zelda. Bohaterowie mają również do dyspozycji zdolności pomagające w eksploracji.

Wideo - 7 Blades

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper