The Sword of Etheria

The Sword of Etheria

6,0
7 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami TYO
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
30.06.2005
Europa:
24.02.2006
Producent:
Konami TYO
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
30.06.2005
Europa:
24.02.2006

The Sword of Etheria - opis gry

The Sword of Etheria to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez Konami na PlayStation 2. W Japonii tytuł nosił nazwę OZ (Over Zenith), co nie było całkowicie przypadkowym zbiegiem okoliczności. Tu i ówdzie pojawiały się w nim bowiem lekkie nawiązania do “Czarnoksiężnika z krainy Oz”.

Akcja gry toczy się w świecie, w którym obok siebie żyją bogowie, ludzie i przypominające duchy istoty zwane Katenas. Głównym bohaterami tutejszej historii jest chłopak Fiel i jego siostra Dorothy - ich cechą szczególną jest to, że potrafią zrobić użytek z życiodajnej dla planety energii Etheria. Tej dwójce towarzyszy też kot Toto, który potrafi przeistoczyć się w miecz. Rodzeństwo wraz ze swoim wyjątkowym towarzyszem wyrusza, by pokonać złych bogów, którzy nie czują zbytniej sympatii do ludzi, i przy okazji, co jasne, uratować świat.

 

Podczas rozgrywki mamy swobodę eksploracji, możemy wchodzić w interakcję z NPC-ami oraz niszczyć rozmaite obiekty, co pozwala czasami położyć łapy na przydatnych przedmiotach. System walki jest dynamiczny. Kierujemy poczynaniami jednej postaci, za pozostałych odpowiada sztuczna inteligencja. Ważną rolę odgrywa klepanie combosów. Nasi podopieczni mogą nawet wybić przeciwników w powietrze i tam, wzorem rasowych beat’em upów, trzaskać juggle. Rozwiązaniem, o którym warto wspomnieć, jest wpływ opcji dialogowych na relacje między postaciami. Im są one lepsze, tym lepiej wygląda współpraca na polach bitew. Każdego z podopiecznych, którzy swoją drogą przypominają bohaterów “Czarnoksiężnika…” można wyekwipować w bronie, zbroje, a także specjalne przedmioty, które da się nabyć w sklepach lub zdobyć w inny sposób.

 

Gra podzielona jest na fabularne rozdziały i każdy z nich można zakończyć w inny sposób, o czym decydują decyzje podjęte w trakcie rozgrywki. Oczywiście jest też więcej niż jedno zwieńczenie historii, a nawet bonusowy epizod, który skupia się na historii Dorothy.

 

Co ciekawe, w The Sword of Etheria Konami umieściło nawiązania do innych swoich produkcji. Gracze mogą tu bowiem zdobyć stroje noszone przez bohaterów Suikodena, Castlevanii czy Silent Hill.

Wideo - The Sword of Etheria

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper