Defiance

Defiance

6,2
29 oceny

Ocena wg platformy:

PC 4.0
PS3 6.4
X360 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Trion Worlds
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   MMO
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
MMO
Premiery
Świat:
02.04.2013
Europa:
02.04.2013
Polska:
02.04.2013
Producent:
Trion Worlds
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   MMO
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
MMO
Premiery
Świat:
02.04.2013
Europa:
02.04.2013
Polska:
02.04.2013

Defiance - opis gry

Defiance to strzelanina MMO z widokiem z perspektywy trzeciej osoby wyprodukowana i wydana przez Trion Worlds. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Jego premierze towarzyszyła premiera serialu o tej samej nazwie emitowanego na kanale Syfy.

Akcja rozgrywa się w dalszej przyszłości w San Francisco i okolicach. Ziemia została zaatakowana przez rasę wrogo nastawionych kosmitów zwanych Voltan, którzy chcą uczynić z niej swój dom po tym, jak zniszczeniu uległa ich planeta. Doprowadza to oczywiście do wybuchu wyniszczającej wojny, która doprowadza do znaczących zmian i terraformacji, w wyniku której giną dawne gatunki i rozwijają się nowe. Koniec końców, obie rasy zostają zmuszone egzystować obok siebie. My wcielamy się tu w postać tzw. ark huntera, wynajętego przez przemysłowca Karla Von Bacha najemnika, który przeczesuje region San Francisco w poszukiwaniu technologii obcych.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra oferuje rozbudowane opcje ustawień dotyczące wyglądu naszej postaci. Zmienić możemy nie tylko ubiór, ale też chociażby zarost na twarzy. W Defiance nie ma klas wpływających na umiejętności podopiecznych - mamy za to możliwość wyboru rasy (ludzie lub Irathient, czyli humanoidalni kosmici) oraz ‘korzeni’ (cztery możliwości do wyboru), czyli historii postaci, tego skąd się wzięła itd.

Poza tymi kwestiami estetyczno-narracyjnymi istnieją jednak specjalne zdolności. Możemy wybrać jedną z czterech: większa szybkość, niewidzialność, zdolność korzystania z pułapek czy zwiększanie siły ognia. Z czasem da się rozwijać.

Defiance posiada strukturę questową z podziałem na misje - zarówno te fabularne, jak i poboczne aktywności różnego rodzaju (zadania typu PvE, rajdy itd.). Wytyczne bywają przy tym różne: eliminowanie przeciwników, ratowanie jeńców, wyciąganie danych z terminali itd.

Gra była pierwotnie udostępniana za opłatą. Po czterech miesiącach developer zdecydował się jednak przejść na model F2P i udostępnić Defiance za darmo z systemem mikrotransakcji.

Wideo - Defiance

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper