DC Universe Online

DC Universe Online

6,3
72 oceny

Ocena wg platformy:

NS 10.0
PC 10.0
PS4 5.6
XONE 8.5
PS3 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SOE Austin
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
MMORPG
Śr. czas:
42.5 godzin
Liczba graczy:
MMO
Premiery
Świat:
11.01.2011
Europa:
14.01.2011
Polska:
21.01.2011
Producent:
SOE Austin
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
MMORPG
Śr. czas:
42.5 godzin
Liczba graczy:
MMO
Premiery
Świat:
11.01.2011
Europa:
14.01.2011
Polska:
21.01.2011

Recenzja redakcji

Recenzja: DC Universe Online (PS3)
7.5
Recenzja: DC Universe Online (PS3)

DC Universe Online - opis gry

DC Universe Online jest grą z gatunku MMORPG wyprodukowaną przez studio Sony Online Entertainment i wydaną przez firmę Warner Bros. Games w styczniu 2011 roku na PC i konsolę PlayStation 3. Gracz, aby uczestniczyć w sieciowych potyczkach z udziałem bohaterów uniwersum DC Comics, musi najpierw wykupić abonament.

Grę otwiera scena, w której giną niemal wszyscy bohaterowie znani z kart komiksów. Wśród ofiar pojawiają się zarówno postacie pozytywne, takie jak Batman, Wonder Woman, Flash czy sam Superman jak i negatywne: Black Adam, Deathstroke czy Giganta. Jak się okazuje, całe przedsięwzięcie zostało wszczęte przez Lexa Luthora, który postanowił unicestwić bohaterów stawiających mu zagrożenie przez te wszystkie lata. Nie spodziewał się jednak, że w momencie, w którym po jednej i po drugiej stronie barykady zginą czołowi bohaterowie, pojawi się technokrata z innej galaktyki imieniem Brainiac, który postanowi opanować Ziemię. Luthor udaje się więc na jego statek, kradnąc ogromne ilości urządzeń zwanych exo-bite'ami, za pomocą których wchłania moce i umiejętności dawnych bohaterów i przenosi się w czasie, by ostrzec Batmana, Supermana oraz Wonder Woman. Dodatkowo wypuszcza swoje zdobycze na Ziemię, przemieniając część jej mieszkańców w postaci o nadludzkich zdolnościach.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zabawę z DC Universe Online, podobnie jak z lwią częścią gier z tego gatunku, rozpoczynamy od stworzenia swojej postaci oraz podjęcia decyzji, po której stronie barykady będziemy stać i kto będzie naszym głównym zleceniodawcą. Możliwości kreacji własnych bohaterów są ogromne, przez co każdy ma szansę zaprojektować swojego wymarzonego herosa. Akcję śledzimy z perspektywy trzeciej osoby, a najważniejszym aspektem rozgrywki jest współpraca drużynowa. Większość misji, z którymi przychodzi nam się zmierzyć w produkcji Sony Online Entertainment, sprowadza się do walki z wszelkiej maści złoczyńcami, policjantami, postaciami o nadludzkich zdolnościach, przybyszami z kosmosu czy demonami. Pod tym względem gra nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle innych produkcji MMO dostępnych na rynku: musimy pokonać określoną liczbę wrogów, zdobyć przy okazji kilkanaście przydatnych przedmiotów, a następnie przejść do większej misji, na końcu której czeka boss. Gracze mogą komunikować się za pomocą czatu głosowego, co znacznie umila wspólną zabawę.

Od strony audiowizualnej DC Universe Online prezentuje się dwojako. Z jednej strony deweloper zaprojektował ogromne miasta, jak Gotham oraz Metropolis, które porażają swoją dokładnością wyniesioną ze świata DC Comics, lecz z drugiej czas doczytywania elementów otoczenia jest niekiedy skandaliczny.

Wideo - DC Universe Online

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper