Dead Rising

Dead Rising

Ocena wg platformy:

PC 7.7
PS4 7.0
XONE 7.5
X360 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka chodzona,   Slasher
Śr. czas:
39.5 godzin
Premiery
Świat:
08.08.2006
Europa:
08.09.2006
Polska:
08.09.2006
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka chodzona,   Slasher
Śr. czas:
39.5 godzin
Premiery
Świat:
08.08.2006
Europa:
08.09.2006
Polska:
08.09.2006

Recenzja redakcji

Recenzja: Dead Rising (PS4)
5.0
Recenzja: Dead Rising (PS4)
PS4

Dead Rising - opis gry

Dead Rising jest grą akcji wydaną w 2006 roku przez firmę Capcom. Produkcja, która pierwotnie trafiła na Xboxa 360, prezentuje nietypową wizję apokalipsy zombie, która rozgrywa się na terenie centrum handlowego. W 2016 roku tytuł ukazał się również na PC, PlayStation 4 i Xbox One. 

Głównym bohaterem gry jest Frank West - fotograf, który w poszukiwaniu sensacji trafia do niewielkiego, amerykańskiego miasteczka, w jakim pojawiły się "żywe trupy" - zombie. Jako że siedzibą nieumarłych jest tamtejsze centrum handlowe, osoby, które przebywały w nim w momencie wybuchu tej miniapokalipsy, znalazły się w potrzasku. Frank zostaje tam na 72 godziny – w tym czasie musi wykonać jak największą ilość efektownych zdjęć mających pomóc mu we wspięciu się na wyższy  szczebel kariery. Zegar nieustannie tyka, toteż gracze muszą się spieszyć, by zyskać jak najwyższą ocenę swoich poczynań w końcowym podsumowaniu.

Dalsza część tekstu pod wideo

W trakcie rozgrywki możemy wykonywać różnorodne misje, które sprowadzają się do kolejnych konfrontacji z umarlakami. Poszczególne zadania zlecają nam bohaterowie niezależni, a niektórzy z nich mogą nawet przyłączyć się do nas na określony czas. Twórcy oddali do naszej dyspozycji kilka trybów rozgrywki, które umożliwiają kontynuację zabawy po ukończeniu podstawowego wariantu rozgrywki, a dostęp do każdego kolejnego otrzymujemy po zakończeniu zabawy na poprzednim. Overtime Mode daje nam zatem dodatkową dobę, by załatwić zostawione wcześniej sprawy, natomiast tryb Infinity Mode pozwala walczyć o przetrwanie tak długo, jak tylko jesteśmy w stanie - z tym jednak zastrzeżeniem, że nieustannie musimy dbać o pożywienie dla bohatera, a zapisanie stanu rozgrywki jest w tym przypadku niemożliwe.

Arsenał oddany do naszej dyspozycji jest wyjątkowo rozbudowany, bowiem w trakcie konfrontacji z oponentami możemy wykorzystać niezliczoną ilość przedmiotów dostępnych w centrum handlowym. Wśród nich znalazły się gitary akustyczne, kije bejsbolowe, topory, kasy fiskalne, piły motorowe, katany, maczety, karabiny maszynowe czy choćby substancje łatwopalne. Jeśli nasze siły życiowe zostaną nadszarpnięte, bohater może je zregenerować za pośrednictwem posiłku lub rozmaitych napojów. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku broni, do dyspozycji gracza oddano rozbudowaną gamę jadalnych rzeczy.

Wideo - Dead Rising

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper