Crackdown

Crackdown

6,8
73 oceny

Ocena wg platformy:

X360 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Realtime Worlds
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
19.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
20.02.2007
Europa:
23.02.2007
Polska:
23.02.2007
Producent:
Realtime Worlds
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
19.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
20.02.2007
Europa:
23.02.2007
Polska:
23.02.2007

Crackdown - opis gry

Crackdown to gra akcji w otwartym świecie wyprodukowana przez Realtime Studios i wydana przez Microsoft wyłącznie na Xboxa 360. Za jej stworzenie odpowiadał David Jones, jeden z twórców Grand Theft Auto i Lemmings. Tytuł doczekał się kontynuacji, jednak odpowiadało za nią inne studio.

Akcja dzieje się w fikcyjnym Pacific City. Miasto składa się z czterech wysp kontrolowanych przez trzy potężne gangi. Są to Los Muertos (gang wywodzący się z Ameryki Środkowej), Volk (Europa Środkowo-Wschodnia) i Shai-Gen (Azja Wschodnia). Siły porządkowe nie dają sobie z nimi rady, dlatego władze postanawiają zwrócić się z prośbą o pomoc do tzw. Agencji, organizacji, w której szeregach służą cybernetyczni superżołnierze

Dalsza część tekstu pod wideo

 

W Crackdown wcielamy się w jednego z 'agentów', a naszym zadaniem jest wyeliminowanie bossów trzech wspomnianych gangów. W jaki sposób tego dokonamy - to już zależy od nas. Z natarciem możemy ruszyć od razu, jednak nasze szanse nie będą wówczas zbyt duże. Wykonując rozmaite czynności jesteśmy w stanie podwyższyć szanse na sukces, np. załatwiając generałów danego gangu lub dealerów broni dzięki czemu bandziory będą gorzej uzbrojone.

 

Gra daje nam mnóstwo możliwości. Możemy używać rozmaitych broni, materiałów wybuchowych, walczyć wręcz, skakać po dachach budynków, prowadzić pojazdy i robić inne rzeczy. Każda z postaci posiada unikalny dla siebie zestaw umiejętności, które oddziałują na konkretne aspekty gameplayu: walkę, kierowanie pojazdami czy zdolności ogólnie związane z eksploracją. Umiejętności da się rozwijać zgarniając orby z doświadczeniem. Najogólniej rzecz biorąc ich występowanie zależy od tego, jak będziemy grać. Jeśli dla przykładu zabijemy kogoś przy użyciu broni palnej, dostaniemy orba rozwijającego parametry z nią związane. Zdobywanie doświadczenie może zostać utrudnione, jeśli zaczniemy atakować/zabijać cywilów.

 

W Crackdown od samego początku mamy dostęp do wszystkich miejsc w mieście, więc żadna sztuczna bariera nie stoi na przeszkodzie, byśmy od razu rzucili się na grube ryby. Podczas eksploracji miasta odkrywamy punkty zaopatrzeniowe, które ułatwiają nam zmagania, umożliwiając np. uzupełnienie zapasów.

 

Gra posiada tryb co-op dla dwóch osób. Podczas rozgrywki oddzielnie zgarniają one doświadczenie.

Wideo - Crackdown

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper