Dead Rising 2

Dead Rising 2

Ocena wg platformy:

PC 7.3
PS4 6.8
XONE 7.5
PS3 7.1
X360 6.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Blue Castle Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Horror
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
4
Premiery
Świat:
24.09.2010
Europa:
24.09.2010
Polska:
24.09.2010
Producent:
Blue Castle Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Horror
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
4
Premiery
Świat:
24.09.2010
Europa:
24.09.2010
Polska:
24.09.2010

Recenzja redakcji

Recenzja: Dead Rising 2 (PS3)
7.0
Recenzja: Dead Rising 2 (PS3)
Pokaż kolejne recenzje

Dead Rising 2 - opis gry

Dead Rising 2 jest grą, będącą połączeniem survival horroru z RPG akcji, stworzoną wspólnie przez Capcom i kanadyjskie studio Blue Castle i wydaną przez żółto-niebieskich we wrześniu 2010 roku na PC i konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. „Dwójka” jest bezpośrednią kontynuacją Dead Rising wydanego w 2006 roku wyłącznie na konsolę Microsoftu. Gra w 2016 roku zadebiutowała na PlayStation 4 i Xbox One.

Akcja Dead Rising 2 rozgrywa się w Fortune City, które do złudzenia przypomina słynne Las Vegas. Oryginał został zniszczony w trakcie jednego z pierwszych wybuchów epidemii. Tam też zginęła żona głównego bohatera, Chucka Greena, a jego córeczka, Katey, została zakażona wirusem. Teraz jedynym, co trzyma ją przy zdrowiu, są zastrzyki z medykamentu o nazwie Zombrex. Bez jednej dawki na dwadzieścia cztery godziny, dziewczynka zamieni się w zombie. Chuck zrobi wszystko, aby do tego nie doszło, co oznacza konfrontację z setkami nieumarłych Amerykanów.

Produkcja Capcomu to oczywiście gra zręcznościowa, w której większość czasu spędzamy machając wszelkiego rodzaju przedmiotami w celu wyeliminowania tysięcy zombie, jednak zawiera w sobie kilka elementów charakterystycznych dla gier RPG. Oprócz wątku głównego, twórcy zaprojektowali ogromną ilość zadań pobocznych. Kolejni bohaterowie tłumaczą graczowi, co powinien zrobić, więc zgubić się w zasadzie nie można - zawsze wiadomo gdzie iść, gdyż podpowiada to strzałka pokazująca kierunek do kolejnego celu. Za zabijanie zombie, wykonywanie zadań, pokonywanie bossów  i ratowanie ludzi gracz otrzymuje punkty prestiżu. Dzięki nim można awansować na wyższe poziomy, odblokowując nowe umiejętności postaci, wydłużając pasek zdrowia, czy dodając nowe miejsce na broń. Gra nie daje zapominać o upływającym czasie. Chuck ma tylko trzy dni, a kolejne misje zaczynają się o określonych godzinach. Jeśli nie wykona się ich przed upływem kilku godzin, to znikają na zawsze.

Grafika w Dead Rising 2 jest, jak na dzisiejsze standardy, dość przeciętna, a animacji zdarza się zwolnić, zwłaszcza gdy na ekranie sporo się dzieje. Na plus można za to zaliczyć animację ruchów Chucka i zombie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Dead Rising 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (31)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper