Dead Island

Dead Island

Ocena wg platformy:

PC 7.3
PS3 7.4
X360 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Techland
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Otwarty świat,   RPG akcji
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
4
Premiery
Świat:
06.09.2011
Europa:
09.09.2011
Polska:
09.09.2011
Producent:
Techland
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Otwarty świat,   RPG akcji
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
4
Premiery
Świat:
06.09.2011
Europa:
09.09.2011
Polska:
09.09.2011

Recenzja redakcji

Recenzja: Dead Island (PS3)
6.5
Recenzja: Dead Island (PS3)

Dead Island - opis gry

Dead Island jest survival horrorem z elementami RPG, osadzonym w otwartym świecie. Za tytuł ten odpowiada polski deweloper Techland, a grę wydało Deep Silver we wrześniu 2009 roku na komputery osobiste i konsole PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Zwiastun Dead Island został wyróżniony na festiwalu filmowym w Cannes.

Fabula w grze Techlandu jest tylko pretekstem do tego, aby zacząć zabawę. Znajdujemy się na wyspie, która z dnia na dzień zostaje zaatakowana przez tajemniczy wirus zmieniający wszystkich ludzi w bezmózgie kreatury. Gracz może wybrać swojego faworyta spośród czterech różnych postaci. Pracowniczka ochrony Purna, były gwiazdor NFL Logan, raper Sam B oraz recepcjonistka Xan Mei różnią się od siebie przede wszystkim rodzajem preferowanej broni. Najistotniejszą rzeczą, która zmusza do zastanowienia się przy wyborze postaci, jest tryb furii - specjalny moduł pozwalający na efektowną i efektywną likwidację zombie. Gdy go aktywujemy, ekran staje się szary, natomiast wszyscy przeciwnicy są podświetlani na kolor czerwony. Każdy bohater posiada tę umiejętność, jednak odmienny jest sposób, w jaki wyeliminuje wrogów.

Gracz w Dead Island śledzi akcję z oczu bohatera. Spore wrażenie robi liczba głównych zadań. Jest ich bardzo dużo, przez co zawsze mamy ręce pełne roboty. W trakcie ich wykonywania nie raz pójdziemy po zapasy dla ocalałych ludzi, zaprowadzimy porządek w więzieniu, czy też wybierzemy się na przejażdżkę samochodem opancerzonym. Oczywiście pomiędzy zadaniami popychającymi fabułę do przodu, warto zająć się questami pobocznymi, pozwalającymi nierzadko zdobyć unikalne przedmioty i cenne doświadczenie. Tytułowa wyspa jest podzielona na trzy główne części. Każda z nich jest na swój sposób oryginalna, dzięki czemu gracz stale przemierza nowe, przepełnione najróżniejszymi smaczkami lokacje. Za wykonywanie zadań oraz eliminację przeciwników standardowo otrzymujemy punkty doświadczenia, które w przypadku awansu na następny poziom dają grającemu możliwość rozwoju specjalnych zdolności.

Gra działa śmiga na silniku Chrome Engine. Mimo tego, że w ciągu całej gry ekran wczytywania wyświetla się tylko przy przechodzeniu do innej części mapy, Dead Island potrafi oczarować swym urokiem i zarazem wielkością świata. Muzyka właściwie potęguje klimat, a odgłosy zombiaków wywołują dreszcze.

Wideo - Dead Island

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (64)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper