Day of the Tentacle: Remastered

Day of the Tentacle: Remastered

7,4
45 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
PS4 7.4
XONE 7.2
PS Vita 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Double Fine
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
22.03.2016
Europa:
22.03.2016
Polska:
22.03.2016
Producent:
Double Fine
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
22.03.2016
Europa:
22.03.2016
Polska:
22.03.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Day of the Tentacle: Special Edition (PS4)
9.5
Recenzja: Day of the Tentacle: Special Edition (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Day of the Tentacle: Remastered - opis gry

Day of the Tentacle: Remastered to gra przygodowa typu point-and-click wyprodukowana i wydana przez ekipę Double Fine Productions. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz na konsolach PlayStation 4, Xbox One i PlayStation Vita. Day of the Tentacle: Remastered to uwspółcześniona wersja klasyka z 1993 roku.

Gra jest sequelem Maniac Mansion, innej klasycznej przygodówki, i rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach tam przedstawionych. Fioletowa macka stworzona przez szalonego naukowca dra Freda Edisona przez przypadek wypija miksturę przezeń przygotowaną, co staje się zarzewiem poważnych problemów. Owej macce wyrastają kończyny, nabywa ona ponadprzeciętnej inteligencji, a jakby tego było mało ma genialny, pozbawiony niedociągnięć plan zdobycia całego świata. Doktor Fred postanawia zlikwidować antagonistę a wraz z nim jego pobratymcę, zieloną mackę, ale ta (ten?) akurat jest nastawiona przyjaźnie. Prosi ona swojego przyjaciela, Bernarda Bernoulliego, o pomoc w wyjściu z tej sytuacji, a Bernard z kolei łączy siły ze swoimi kumplami - Laverne’m i Hoagie’m. Genialność planu fioletowej macki jest jednak niepodważalna, toteż zostaje tylko jedno rozwiązanie - podróż do przeszłości.

Day of the Tentacle to jeden z klasyków swojego gatunku. Jeśli chodzi o rozgrywkę, mamy tu do czynienia z dość standardową przygodówką point-and-click, w której lwia część naszych czynności sprowadza się do używania odpowiednich przedmiotów w odpowiednim miejscu lub prowadzeniu konwersacji z mieszkańcami świata gry. W produkcji Double Fine dochodzi do tego myk podróżowania w czasie uatrakcyjniający zmagania. Bohaterowie zostają na początku rozdzieleni i trafiają do innych epok, choć to bynajmniej nie uniemożliwia im współpracy. Za sprawą urządzenia o nazwie Chron-o-John, zmodyfikowanej przenośnej toalety, mogą oni do siebie wysyłać różne przedmioty (a ich dokonania z przeszłości rzutują potem na to, co wydarzy się w przyszłości).

Wersja Remastered wprowadziła kilka nowości. Poprawiona została oprawa graficzna (choć mamy też możliwość przełączenia się na starą szatę graficzną), interfejs (dostępny jest także ten stary), ścieżka dźwiękowa oraz dodano komentarze twórców a także oryginalną wersję Maniac Mansion.

Wideo - Day of the Tentacle: Remastered

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper