Deponia Doomsday

Deponia Doomsday

7,8
12 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.0
PS4 7.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Daedalic Entertainment
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
01.03.2016
Europa:
01.03.2016
Polska:
01.03.2016
Producent:
Daedalic Entertainment
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
01.03.2016
Europa:
01.03.2016
Polska:
01.03.2016

Deponia Doomsday - opis gry

Deponia Doomsday to gra przygodowa typu point-and-click wyprodukowana i wydania przez niemieckie studio Daedalic Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Doomsday to czwarta odsłona serii Deponia (pierwsze trzy tworzyły trylogię).

Czwarta część serii ‘poniekąd’ kontynuuje wydarzenia ukazane w trylogii. W niej główny bohater, czyli Rufus, uratował świat (właśnie tytułową Deponię) poświęcając samego siebie. A przynajmniej tak się mogło wydawać. W rzeczywistości wszystko to, co się wydarzyło, było snem. Niestety, rzeczywistość pozostawia wiele do życzenia. Raz, że problem stanowia pałętające się wszędzie wielkie jaszczury, a dwa - Elysium spadło na ziemię. Nowa przygoda rozpoczyna się na dobre w momencie, gdy Rufus odnajduje wehikuł czasu. Za jego pomocą cofa się do początków Deponii, co da mu sposobność wpłynięcia na jej historię i skorygowania tego, co doprowadziło do obecnej niefortunnej sytuacji.

Pod względem rozgrywki Deponia Doomsday to dość standardowa przygodówka typu point-and-click, w której lwia część zagadek sprowadza się do odszukiwania przedmiotów i używania ich w odpowiednich miejscach. Pewnym ułatwieniem jest to, że w danej chwili Rufus ma dostęp do kilku lokacji, toteż zastosowanie dla odnalezionych gratów można znaleźć relatywnie szybko (“relatywnie”, bo niektóre przedmioty są np. porozmieszczane dla picu i nie służą do niczego). Nowością jest obecność wspomnianego wehikułu czasu, który niekiedy przydaje się w naszych i bohatera zmaganiach.

Urozmaicenie dla powyższego stanowią rozmaite bardziej zręcznościowe minigry przygotowane przez twórców. Jedna z nich przywodzi np. na myśl dungeon crawlery z widokiem z perspektywy pierwszej osoby.

Wideo - Deponia Doomsday

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper