Thimbleweed Park

Thimbleweed Park

7,6
11 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.2
PS4 8.0
XONE 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Terrible Toybox
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
30.03.2017
Europa:
30.03.2017
Producent:
Terrible Toybox
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
30.03.2017
Europa:
30.03.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Thimbleweed Park (PS4)
7.0
Recenzja: Thimbleweed Park (PS4)
PS4

Thimbleweed Park - opis gry

Thimbleweed Park to gra przygodowa point-and-click wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Terrible Toybox. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Przy jego tworzeniu brali udział Ron Gilbert i Gary Winnick, czyli odpowiedzialni za takie klasyki jak Maniac Mansion czy The Secret of Monkey Island.

Gra jest duchowym spadkobiercą zwłaszcza takich gier jak Maniac Mansion. Podobnie jak tam, historię śledzimy z perspektywy kilku bohaterów. W produkcji Terrible Toybox jest ich piątka. Mamy tu więc dwójkę detektywów, Angelę Ray i Antonio Reyesa, którzy wyjaśniają zagadkę morderstwa w tytułowej miejscowości, Delores Edmund, która odczytuje rodzeństwu wolę swojego zmarłego zamożnego wuja, klauna Ransome’a, który wskutek działania pewnej klątwy nie może usunąć swojego makijażu, oraz Franklina, który budzi się w pokoju na trzynastym piętrze Edmund Hotel i wkrótce konstatuje, że umarł (i nie wie, jak znalazł się w miejscu, w którym się znalazł).

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka żywo przypomina klasyczne przygodówki point-and-click, których szczyt popularności przypadł na lata 90. Tutaj także czynności wykonujemy klikając na ich nazwy. Nasi podopieczni, pomiędzy którymi możemy się swobodnie przełączać, potrafią dla przykładu używać przedmiotów (z tym związana jest zresztą większość tutejszych łamigłówek), rozmawiać z NPC-ami, co pozwala np. pozyskać przydatne informacje, pchać, ciągnąć, zamykać itd. itp.

Względem klasycznych przygodówek gra jest jednak bardziej przystępna. Nasza postać nie może zginąć, tu i ówdzie możemy natknąć się na wskazówki, jak uporać się z jakimś problemem (na niższym stopniu trudności te wskazówki są mniej subtelne), a poza tym do dyspozycji mamy notatnik, w którym odnotowane są przydatne informacje.

Wideo - Thimbleweed Park

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper