The Flintstones: The Surprise at Dinosaur Peak!

The Flintstones: The Surprise at Dinosaur Peak!

7,5
26 oceny

Ocena wg platformy:

NES 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Taito
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
02.1994
Europa:
02.1994
Producent:
Taito
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
02.1994
Europa:
02.1994

The Flintstones: The Surprise at Dinosaur Peak! - opis gry

The Flintstones: The Surprise at Dinosaur Peak! to dwuwymiaroa platformówka wyprodukowana i wydana przez Taito na konsolę Nintendo Entertainment System. Gra była kontynuacją wydanego dwa lata wcześniej .

Podobnie jak w pierwowzorze, także i tym razem jaskiniowcom przyjdzie wyruszyć na ratunek, choć już akurat nie zwierzakom, tylko własnym dzieciom. Pebbles i Bam-Bam zostają bowiem odcięci od rodziców po niespodziewanym wybuchu wulkanu. Strumień lawy uniemożliwia jakiekolwiek działanie, dlatego jedyną szansą dla Freda i Barneya na uratowanie syna i córki jest obejście całej wyspy, na której mieszkają, co będzie wymagało długiego marszu pełnego niebezpieczeństw.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

The Surprise at Dinosaur Peak to dość standardowa dwuwymiarowa platformówka. Względem poprzedniej części wprowadzono jednak znaczącą nowość - nową grywalną postać. Otóż teraz, jeśli sytuacja tego wymaga, możemy błyskawicznie przełączać się między Fredem a Barneyem używając jednego przycisku. Patent nie jest tylko dla picu, bowiem bohaterowie dysponują unikalnymi umiejętnościami, które możemy (musimy) wykorzystywać przy konkretnych sytuacjach. I tak Fred jest silniejszy, chociaż Barney ma procę i może atakować na dystans, co więcej, ten pierwszy jest w stanie chwytać się krawędzi, co przydaje się przy trudniejszych skokach, a drugi używać lin i lian. Niewysoki wzrost Barneya pozwala mu ponadto unikać niektórych przeszkód, z którymi problemy mógłby mieć Fred.

 

W trakcie zmagań na swej drodze napotkać możemy również power-upy, które pozwalają używać w starciach z przeszkadzajkami kul do kręgli oraz toporków. Podobnie jak w pierwszej części, dostępna jest też sportowa minigra (tym razem jest to nie koszykówka, tylko hokej na lodzie).

Wideo - The Flintstones: The Surprise at Dinosaur Peak!

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper