Marvel vs. Capcom 2

Marvel vs. Capcom 2

8,0
91 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.8
X360 8.2
PS2 7.9
XBOX 8.0
DC 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Backbone Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
29.07.2009
Europa:
29.07.2009
Producent:
Backbone Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
29.07.2009
Europa:
29.07.2009

Marvel vs. Capcom 2 - opis gry

Marvel vs. Capcom 2: New Age of Heroes jest klasyczną bijatyką 2D wyprodukowaną przez Capcom oraz studio Backbone Entertainment i wydaną przez żółto-niebieskich w lipcu 2009 roku na konsolę Xbox 360, a miesiąc później na PlayStation 3. Gra pojawiła się tylko w dystrybucji cyfrowej.

New Age of Heroes to odświeżona i ulepszona wersja Marvel vs. Capcom 2, które pierwotnie ukazało się w roku 2000 na ostatnią konsolę Segi - Dreamcast, a z czasem na pozostałe popularne wówczas platformy. Nowa-stara wersja na PlayStation 3 i Xboksa 360 bazuje wersji wydanej na konsolę Dreamcast. Deweloper dodał możliwość upscalingu oprawy wizualnej do rozdzielczości HD, opcję widescreen oraz filtry graficzne Smooth i Crisp, a dla osób chcących pozostawić pierwotne sprite'y bez filtrów zaimplementowano także opcję Classic. Tytuł posiada możliwość gry online, korzystając z tego samego kodu sieciowego co Super Street Fighter II Turbo HD Remix. Ponadto Backbone wpadło na pomysł, aby gracze mogli oryginalny soundtrack zastąpić własną muzyką.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Marvel vs. Capcom 2: New Age of Heroes jest sequelem Marvel vs. Capcom: Clash of Super Heroes, będącym cross-overem serii Street Fighter z postaciami z uniwersum komiksów Marvela. Gracz ma do dyspozycji pięćdziesięciu sześć fighterów, z czego każdą ze stron reprezentuje dwudziestu ośmiu bohaterów. W Marvel vs. Capcom 2 zdecydowano się na walki tagowe 3 na 3, gdzie wszystkie trzy postacie można przełączać w trakcie starcia, co dodaje pojedynkom dynamiki. Większość zawodników dysponuje stosunkowo prostym Infinite Combo, jednak nie przeszkodziło to swego czasu w uzyskaniu przez grę statusu „hardkorowej” w oczach najbardziej wybrednych fanów bijatyk 2D. W związku z tym, że jako bazę pod port na PS3 i X360 deweloper wykorzystał wersję z konsoli firmy Sega, oznacza to, że opisywany tytuł najbliższy jest oryginału, który latem 2000 roku zadebiutował w japońskich salonach arcade.

 

Oprawa graficzna Marvel vs. Capcom 2: New Age of Heroes została odświeżona, a rozdzielczość podniesiona do standardu HD, tak aby produkcja Capcomu godnie prezentowała się na współczesnych telewizorach.

Wideo - Marvel vs. Capcom 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper