Marvel vs. Capcom 2

Marvel vs. Capcom 2

8,0
88 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.9
X360 8.1
PS2 7.9
XBOX 8.0
DC 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Backbone Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
29.07.2009
Europa:
29.07.2009
Producent:
Backbone Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
29.07.2009
Europa:
29.07.2009

Marvel vs. Capcom 2 - opis gry

Marvel vs. Capcom 2: New Age of Heroes jest klasyczną bijatyką 2D wyprodukowaną przez Capcom oraz studio Backbone Entertainment i wydaną przez żółto-niebieskich w lipcu 2009 roku na konsolę Xbox 360, a miesiąc później na PlayStation 3. Gra pojawiła się tylko w dystrybucji cyfrowej.

New Age of Heroes to odświeżona i ulepszona wersja Marvel vs. Capcom 2, które pierwotnie ukazało się w roku 2000 na ostatnią konsolę Segi - Dreamcast, a z czasem na pozostałe popularne wówczas platformy. Nowa-stara wersja na PlayStation 3 i Xboksa 360 bazuje wersji wydanej na konsolę Dreamcast. Deweloper dodał możliwość upscalingu oprawy wizualnej do rozdzielczości HD, opcję widescreen oraz filtry graficzne Smooth i Crisp, a dla osób chcących pozostawić pierwotne sprite'y bez filtrów zaimplementowano także opcję Classic. Tytuł posiada możliwość gry online, korzystając z tego samego kodu sieciowego co Super Street Fighter II Turbo HD Remix. Ponadto Backbone wpadło na pomysł, aby gracze mogli oryginalny soundtrack zastąpić własną muzyką.

 

Marvel vs. Capcom 2: New Age of Heroes jest sequelem Marvel vs. Capcom: Clash of Super Heroes, będącym cross-overem serii Street Fighter z postaciami z uniwersum komiksów Marvela. Gracz ma do dyspozycji pięćdziesięciu sześć fighterów, z czego każdą ze stron reprezentuje dwudziestu ośmiu bohaterów. W Marvel vs. Capcom 2 zdecydowano się na walki tagowe 3 na 3, gdzie wszystkie trzy postacie można przełączać w trakcie starcia, co dodaje pojedynkom dynamiki. Większość zawodników dysponuje stosunkowo prostym Infinite Combo, jednak nie przeszkodziło to swego czasu w uzyskaniu przez grę statusu „hardkorowej” w oczach najbardziej wybrednych fanów bijatyk 2D. W związku z tym, że jako bazę pod port na PS3 i X360 deweloper wykorzystał wersję z konsoli firmy Sega, oznacza to, że opisywany tytuł najbliższy jest oryginału, który latem 2000 roku zadebiutował w japońskich salonach arcade.

 

Oprawa graficzna Marvel vs. Capcom 2: New Age of Heroes została odświeżona, a rozdzielczość podniesiona do standardu HD, tak aby produkcja Capcomu godnie prezentowała się na współczesnych telewizorach.

Wideo - Marvel vs. Capcom 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper