Mortal Kombat 3

Mortal Kombat 3

7,6
90 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.9
PSone 7.4
SNES 7.3
SMD 8.1
SMS 7.0
ARC 8.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Midway
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1995
Europa:
1995
Producent:
Midway
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1995
Europa:
1995

Mortal Kombat 3 - opis gry

Mortal Kombat 3 to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez Midway Games na różne platformy, w tym Sege Mega Drive, SNES-a, PlayStation i Sege Master System (ta ostatnia wersja ukazała się, co ciekawe, tylko w Brazylii). “Trójka” to ostatnia główna część serii z grafiką 2D.

Mortal Kombat 3 jest oczywiście bezpośrednią kontynuacją “dwójki”. Shao Kahn przegrał tam batalię z ziemskimi wojownikami, ale to nie powstrzymuje jego wrogich planów. Władca zaświatów postanawia przeprowadzić inwazję na Ziemię, a pomaga mu w tym przywrócona do życia żona, Sindel.

Trzecia część wprowadza do formuły kilka nowości. Jedną z nich jest pasek zwany “Run meter”, który pojawia się pod energią. Kurczy się on gdy nasz podopieczny biega lub wyprowadza combosy, ale po chwili regeneruje się i powraca do stanu wyjściowego. Kolejne novum to chain combos, czyli combosy zaprogramowane przez twórców. Umiejętność posługiwania się nimi bywa przydatna oraz niebezpieczna dla rywala, ponieważ pierwszy cel cios oznacza, że również cała reszta wejdzie jak w masło.

W “trójce” po raz pierwszy pojawiają się interaktywne areny. Dla przykładu walcząc na stacji metra możemy uderzyć przeciwnika uppercutem, co sprawi, że wyleci on na ulicę. Inną atrakcją są też sześcio- i dziesięciocyfrowe kody odblokowujące różne ciekawe rzeczy modyfikujące gameplay. Były one udostępniane m.in. w magazynach branżowych i w innych materiałach związanych z serią.

W grze nie mogło oczywiście zabraknąć tzw. fatality, jednej z głównych atrakcji MK, czyli efekciarskich i brutalnych animacji dobicia pokonanego rywala. Nie brakuje też obecnych w poprzedniej odsłonie Babality i Friendships, a nowością są Animality (przemiana w zwierzę) oraz Mercy, czyli miłosierne podarowanie rywalowi niewielkiej ilości energii, by mógł kontynuować walkę (Mercy jest niezbędne żeby odpalić Animality).

Jeśli chodzi o dostępnych zawodników, to mniej więcej porówno występują tu starzy znajomi i nowe twarze. Powracają Liu Kang, Sonya, Jax, Kano, Kung Lao, Shang Tsung, Smoke i Sub-Zero, a nowi są Stryker, Kabal, Cyrax, Sector, Nightwolf, Sindel i Sheeva. Rolę bossów odgrywają natomiast Motaro i Shao Kahn.

Wideo - Mortal Kombat 3

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych