Dark Void

Dark Void

6,1
57 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.1
PS3 6.0
X360 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Airtight Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
19.01.2010
Europa:
22.01.2010
Polska:
22.01.2010
Producent:
Airtight Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
19.01.2010
Europa:
22.01.2010
Polska:
22.01.2010

Recenzja redakcji

Recenzja: Dark Void (PS3)
6.0
Recenzja: Dark Void (PS3)

Dark Void - opis gry

Dark Void to strzelanina wyprodukowana przez Airtight Games i wydana przez Capcom na PC, PlayStation 3 oraz Xboxa 360 (za port na sprzęt Sony odpowiadał inny developer). Grę na tle innych reprezentantów gatunku wyróżniała mechanika, w której istotną rolę odgrywał jetpack. Dark Void, w formie sidescrollera, ukazało się także na NDS-a.

Głównym bohaterem Dark Void jest pilot samolotu transportowego William Augustus Grey, a akcja dzieje się przed II Wojnę Światową. William przenosi się do innego wymiaru w momencie przelotu nad Trójkątem Bermudzkim. Nową dla niego rzeczywistość zamieszkują dwie rasy - obcy zwani Watchers oraz ludzie określi mianem Survivors. Główny bohater przystaje do tych drugich, chcąc powrócić do normalności.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wydarzenia na ekranie śledzimy z perspektywy trzeciej osoby. Na początku Dark Void przypomina standardowego shootera. William ma do dyspozycji dwie pukawki oraz granaty. Pokonani przeciwnicy pozostawiają tu specjalne punkty (można je też odnaleźć eksplorując otoczenie), które da się następnie wykorzystać do ulepszania posiadanych broni. Gameplay opiera się na robieniu użytku z wszelkiego rodzaju osłon - bezmyślnie przeprowadzony szturm na grupkę wroga nie kończy się dobrze niezależnie od ilości przeprowadzonych wcześniej upgrade’ów.

Niedługo po rozpoczęciu kampanii otrzymujemy jetpack, który skonstruował przebywający w tym samym wymiarze Nikola Tesla. Zasadniczo zmienia to założenia gameplayu - możemy bowiem od tego momentu swobodnie latać i atakować nieprzyjaciół z powietrza. Nowe umiejętności, jakimi jesteśmy w stanie dysponować, to również błyskawiczny obrót i możliwość przejęcia kontroli nad obiektami przeciwnika. 

Dark Void nie posiada trybu wieloosobowego.

Wideo - Dark Void

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper