E.X. Troopers

E.X. Troopers

6,7
16 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.8
3DS 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Liczba graczy:
1-3
Premiery
Świat:
22.11.2012
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Liczba graczy:
1-3
Premiery
Świat:
22.11.2012

E.X. Troopers - opis gry

E.X. Troopers to strzelanina wyprodukowana i wydana przez Capcom, której akcja toczy się w uniwersum Lost Planet. Tytuł ukazał się na 3DS-a oraz PlayStation 3 (za tę drugą wersją odpowiadało Hexa Drive). Gra nie ukazała się na Zachodzie.

Akcja gry, jak wspomnieliśmy na wstępie, rozgrywa się w uniwersum Lost Planet, choć tutaj twórcy znacząco zmienili styl graficzny stawiając na estetykę anime i nieco luźniejsze klimaty. Produkcja Capcom pozwala nam się wcielić w postać Brena Turnera, chłopaka z planety E.D.N. II., który w ramach swojego programu szkolenia zostaje przetransferowany do bazy (jednej z trzech) na E.D.N. III. Tam poznaje też innych kadetów, z którymi będzie wykonywał rozmaite misje.

Pod względem rozgrywki E.X. Troopers to strzelanina, czyli tak jak główne części serii, ale na ich tle wyróżnia się dynamika - tempo tutaj jest bowiem o wiele bardziej podkręcone. Wciskając odpowiedni przycisk nasz podopieczny otrzymuje boosta, dzięki któremu może się poruszać o wiele szybciej po polu bitwy (celowanie w takim przypadku ułatwia możliwość lockowania się na przeciwnikach). Grać możemy w pojedynkę z dwoma towarzyszami broni sterowanymi przez sztuczną inteligencję bądź w multiplayerze (w maksymalnie trzy osoby).

Przed wyruszeniem na jakąkolwiek misję wybieramy dwa rodzaje broni - lekką i ciężką (wśród nich znajdziemy karabiny, strzelby, wyrzutnie rakiet i inne mniej lub bardziej futurystyczne pukawki). W trakcie rozgrywki możemy też walczyć wręcz, lecz nie jest to wskazane gdy zmagamy się z potworami o większych gabarytach. Nasz podopieczny oraz jego kompani dysponują także potężnymi atakami specjalnymi, jednak z ich wykonaniem związany jest pewien myk - postacie muszą znajdować się stosunkowo blisko siebie i zacząć go wykonywać w tym samym czasie.

Wideo - E.X. Troopers

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper