Dark Sector

Dark Sector

6,8
96 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.2
PS3 6.7
X360 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Digital Extremes
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
25.03.2008
Europa:
04.04.2008
Polska:
10.04.2008
Producent:
Digital Extremes
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
25.03.2008
Europa:
04.04.2008
Polska:
10.04.2008

Dark Sector - opis gry

Dark Sector jest strzelaniną TPP, która została wydana w 2008 roku na PC, PlayStation 3 i Xboxa 360. W trakcie procesu produkcji gra przeszła wiele rozmaitych zmian - twórcy porzucili między innymi konwencję science-fiction i obrali bardziej realistyczne (choć wciąż fikcyjne) miejsce i czas, w których miała się toczyć akcja gry.

Ostatecznie w Dark Sector gracze wcielają się w rolę Haydena Tenno, który został zarażony tajemniczym wirusem, jaki wyposażył go w nadnaturalne zdolności. Trafia on na teren fikcyjnego państwa (Lasria), które mieści się na terenie Europy Wschodniej, a jego zadaniem jest znalezienie twórcy wirusa, któremu zawdzięcza swoje unikalne umiejętności, i zapobiegnięcie jego dalszemu rozwojowi.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Rozgrywka koncentruje się wokół eliminowania kolejnych zastępów przeciwników i wykonywania stawianych przed nami zadań. Bardzo często trafiamy również na rozmaite zagadki, do których rozwiązania konieczna jest orientacja w terenie i właściwe wykorzystywanie dostępnych przedmiotów.

 

Podstawową broń stanowi Glaive, czyli wyposażony w trzy ostrza bumerang, który może być używany zarówno w walce na dystans, jak i w starciach bezpośrednich. W ręce Haydena wpadają ponadto konwencjonalne rodzaje broni, takie jak choćby pistolet, wszelkiej maści karabiny maszynowe oraz strzelby. Bohater zyskuje w trakcie rozgrywki nowe umiejętności - z czasem uczy się na przykład kontrolowania bumerangu w powietrzu, zabijania kilku przeciwników za jednym zamachem czy choćby zdolności stania się na krótką chwilę zupełnie niewidzialnym. Co ciekawe, twórcy niemal zupełnie zrezygnowali z HUD-a, zastępując go innymi rozwiązaniami. Kiedy ilość energii życiowej bohatera zbliży się do zera, ekran zaczyna mrugać na czerwono, a w głośnikach słychać bicie serca. W Dark Sector nie zabrakło też wątku ekonomicznego - w trakcie rozgrywki zbieramy pieniądze, które możemy wydawać przede wszystkim na nowe uzbrojenie.

 

Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza, w Dark Sector znalazł się tryb multiplayer, jaki oferuje dwa warianty rozgrywki: Infection oraz Epidemic.

Wideo - Dark Sector

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper