Dead Space 3

Dead Space 3

Ocena wg platformy:

PC 7.2
PS3 7.4
X360 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Visceral Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Horror
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.02.2013
Europa:
08.02.2013
Polska:
08.02.2013
Producent:
Visceral Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Horror
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.02.2013
Europa:
08.02.2013
Polska:
08.02.2013

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Dead Space 3
8.0
Recenzja gry: Dead Space 3
Pokaż kolejne recenzje

Dead Space 3 - opis gry

Dead Space 3 jest strzelaniną z widokiem z perspektywy trzeciej osoby wyprodukowaną przez Visceral Games i wydaną przez Electronic Arts w lutym 2013 roku na PlayStation 3, Xboksy 360 oraz komputery osobiste. „Trójka” jest już czwartą odsłoną serii i pierwszą, która odeszła od survival horrou, proponując w zamian intensywniejszą akcję.

Akcja trzeciej odsłony Dead Space rozgrywa się dwa miesiące po wydarzeniach z „dwójki” i incydentu na stacji Sprawl. Główny bohatrera gry, Isaac Clarke, a także znana z poprzedniej części Ellie Langford przybywają na skutą lodem planetę Tau Volantis, skąd prawdopodobnie pochodzi Znak. Isaac zostaje zabrany ze swojej siedziby przez kapitana Robert Norton oraz sierżanta Johna Carvera, którzy wyjaśniają mu, że są ostatnimi pozostałymi przy życiu żołnierzami EarthGov, prosząc protagonistę o to, by ten pomógł im odnaleźć Ellie i jej zaginiony zespół. Niedługo potem trio zostaje zaatakowane przez oddział Unitologów. Kiedy bohaterowie ratują się ucieczką, Jacob Danik aktywuje Znak, co oznacza kolejną inwazję ksenomorfów. Isaac, Carver i Norton wykorzystują atak potworów, uchodząc z miejsca strzelaniny. Mężczyźni muszą poradzić sobie zarówno z ksenomorfami, jak i Unitologami, i spróbować zniszczyć Znak.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka w poprzednich numerycznych odsłonach Dead Space polegała głównie na eliminowaniu Nekromorfów za pomocą górniczego sprzętu oraz okazjonalnym rozwiązywaniu zagadek logicznych. W „trójce” oba powyższe elementy zostały rozbudowane. Tym razem na ekranie znajduje się jednocześnie więcej przeciwników, zwiększył się również arsenał Isaaca. Twórcy zdecydowali się na dodanie jeszcze większej ilość skryptowanych sekwencji, budzących skojarzenia z serią Uncharted. Straszących elementów jest w Dead Space 3 jednak niewiele, a gameplay został nieco przemodelowany, tak aby jak najmniej rzeczy mogło zakłócić dynamiczną akcję. Amunicja jest teraz wspólna dla każdego typu broni, zwiększył się wachlarz ruchów bohaterów (uskok, możliwość chowanie się za niektórymi osłonami), gracz nie musi się już martwić o odstrzeliwanie członków ksenomorfów - deweloper sprawił, że niemal równie efektywne jest strzelanie w korpus. Z gry zniknął sieciowy tryb multiplayer, który zastąpiony został przez opcję kooperacji. Kampanię można więc przechodzić we współpracy z drugim graczem. Ciekawym rozwiązaniem są halucynacje, które miewa czasem tylko jeden z partnerów.

Dead Space 3 może pochwalić się bardzo dobrą oprawą audiowizualną. Lodowa planeta Tau Volantis robi duże wrażenie, podobnie jak oświetlenie i modele postaci. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada duet kompozytorów Jason Graves - James Hannigan.

Wideo - Dead Space 3

Komentarze (84)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper