Dark Messiah of Might and Magic

Dark Messiah of Might and Magic

8,0
44 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.2
X360 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Arkane Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
14 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
12.02.2008
Europa:
15.02.2008
Polska:
28.02.2008
Producent:
Arkane Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
14 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
12.02.2008
Europa:
15.02.2008
Polska:
28.02.2008

Dark Messiah of Might and Magic - opis gry

Dark Messiah of Might and Magic to gra action-RPG z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez ekipy Arkane Studios, Floodgate Entertainment i Kuju Entertainment. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach osobistych, a później został przeniesiony też na Xboxa 360.

Punktem wyjścia dla historii są wydarzenia sprzed tysiąca lat. Wówczas wielki czarnoksiężnik przyzwał smoka, który powstrzymał inwazję demonów. Niestety, przyzwanie przepłacił życie. Obecnie świat truchleje na myśl o spełnieniu starej przepowiedni, która mówi, że barierę między światem ludzi i demonów zburzy “Mroczny Mesjasz”. Jest nim, choć nie zdaje sobie z tego sprawy, tutejszy główny bohater, 20-letni Sareth, syn króla demonów i królowej Isabel.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wydarzenia w grze obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Akcja toczy się w fantastycznym świecie czerpiącym z europejskiego średniowiecza. Nasz podopieczny ma do dyspozycji przeróżne bronie oraz zaklęcia. Z czasem zdobywa też doświadczenie, a co z tym idzie skill pointy, które pozwalają usprawniać postać w jednej z trzech dziedzin (siła fizyczna, magia oraz skradanie).

Lwia część rozgrywki sprowadza się do bitki, choć zaznaczyć warto, że walka twarzą w twarz nie zawsze jest najrozsądniejszym wyjściem. Produkcja zachęca do korzystania z elementów otoczenia, np. podpalenia łatwopalnych substancji, by nadwątlić w ten sposób przeciwników. Albo do zrzucania ich w przepaść tudzież na kolce.

Oprócz trybu fabularnego gra posiada też multiplayer dla maksymalnie ośmiu osób. Dostępny jest w nim tryb Conquest, w którym dwie strony konfliktu (ludzie oraz nieumarli) walczą o dominację na mapach, oraz klasyczny zespołowy Deatmatch. Do wyboru mamy pięć klas różniących się umiejętnościami. Wraz z postępami otrzymujemy doświadczenie, które pozwala rozwijać potencjał bojowy podopiecznego/podopiecznej.

Wideo - Dark Messiah of Might and Magic

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper