The Ultimate Doom: Thy Flesh Consumed

The Ultimate Doom: Thy Flesh Consumed

8,8
12 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 8.8
PS4 8.3
XONE 10.0
X360 10.0
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
id Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
1995
Europa:
1995
Producent:
id Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
1995
Europa:
1995

The Ultimate Doom: Thy Flesh Consumed - opis gry

The Ultimate Doom (w Europie wydane z dopiskiem Thy Flesh Consumed) to strzelanina z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez id Software i wydana przez dewelopera w 1995 roku zarówno w Europie jak i USA na MS-DOS. W późniejszym czasie gra doczekała się portów na inne urządzenia, zarówno przenośne jak i stacjonarne.

The Utlimate Doom to najpełniejsza wersja pierwszej odsłony serii wydanej po raz pierwszy w grudniu 1993 na MS-DOS, a później także na konsole czy inne systemy operacyjne. Pod względem zawartości jest to Doom uzupełniony o epizod Thy Flesh Consumed, gdzie to twórcy nie zmienili ogólnych założeń wersji podstawowej. Jest to zatem strzelanina FPP, gdzie akcja dominuje nad będącą jedynie pretekstem do walki fabułą. Gracz będzie podróżował więc przez różnorodne lokacje, gdzie przyjdzie mu nie tyle walczyć z wrogami, co także szukać rozmieszczonych przedmiotów, czasem niezbędnych by przejść dalej. Z tą produkcją można zapoznać się w różnych wariantach jak np. kampanii dla pojedynczego gracza, kooperacji do 4 osób.

Dalsza część tekstu pod wideo

W ramach "fabuły" opowiedziana jest historia osadzona w przyszłości, gdzie wskutek błędów ludzkość sprowadza na swoje tereny nieproszonych gości w postaci demonów. Te zaczynają eliminować załogę, wskutek czego na zagrożone tereny zostają wysłani żołnierze - gracz wciela się w jednego z nich, który to samotnie musi powstrzymać piekielną inwazje.

Produkcja doczekała się portów na następujące urządzenia:

  • Grudzień 1995 (USA) - Macintosh, port autorstwa Lion Entertainment;
  • 1996 (Europa, USA) - Windows;
  • 27.09.2006 (Świat) - XBLA (Xbox 360), port autorstwa Nerve Software
  • 3.07.2007 (Steam) - Windows;
  • 30.10.2009 (Świat) - iPhone;
  • 4.07.2011 (Świat) - iPad;
  • 26.07.2015 (GoG) - Windows;
  • 26.06.2019 (Świat) - PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch. Wszystkie porty są autorstwa Nerve Software, a ich wydawcą jest Bethesda Softworks;

W późniejszym czasie wersje na Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch otrzymały w ramach aktualizacji Sigil (9 map od Johna Romero, współtwórcy The Ultimate Doom), The Plutonia Experiment (dodatek od braci Dario i Milo Casali) oraz TNT: Evilution (dodatek od TNT Team).

Wideo - The Ultimate Doom: Thy Flesh Consumed

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper