DOOM II (Classic)

DOOM II (Classic)

8,5
17 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.2
PS4 8.6
XONE 8.6
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
id Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
26.07.2017
Europa:
26.07.2017
Producent:
id Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
26.07.2017
Europa:
26.07.2017

DOOM II (Classic) - opis gry

Doom II to strzelanina z perspektywy pierwszej osoby autorstwa id Software w tej wersji wzbogacona o stworzoną przez społeczność zawartość. Pakiet ten został wydany przez Bethesda Softworks 26 lipca 2017 na urządzenia mobilne z Androidem i dzień później na iOS. Równo dwa lata po wydaniu wersji na Androida ukazały się konwersje na PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch autorstwa Nerve Software.

Produkcja jest wydaną z okazji rocznicy wydania DOOM II: Hell on Earth wersją drugiej odsłony serii, gdzie to wydawca zdecydował się pierwotnie zawrzeć podstawkę oraz Master Levels for Doom II, czyli 20 stworzonych przez społeczność map. W ramach tych produkcji twórcy nie zmieniali ogólnych założeń serii, czyli jest produkcja, gdzie akcja dominuje nad fabułą - gracz wciela się w samotnego żołnierza, który to podróżuje przez różne tereny eliminując zagrożenie w postaci demonicznej inwazji. 

Dalsza część tekstu pod wideo

W ramach Doom II: Hell on Earth opowiedziana jest historia będąca kontynuacją tej z Doom (1993) - po powstrzymaniu jednego ataku ze strony demonów następuje drugi poważniejszy. Wskutek niego ludzkość doznaje poważnych strat, a jej część dostaje się pod wpływ demonów. Zadaniem znanego z poprzedniej produkcji żołnierza jest nie tyle wspomóc pozostałości, co także spróbować zadać poważne straty demonicznym wojskom.

Gra wspiera:

  • Lokalną rozgrywkę dla 4 graczy;
  • Lokalny tryb współpracy dla 4 graczy;

W późniejszym czasie wydania konsolowe otrzymały także Sigil (9 map od Johna Romero, współtwórcy Doom II: Hell on Earth), The Plutonia Experiment (dodatek od Dario i Milo Casali), TNT: Evilution (dodatek od TNT Team) oraz No Rest for the Living (rozszerzenie od Nerve Software dostępne dopiero od konwersji Doom II na Xbox 360)

Wideo - DOOM II (Classic)

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper