What Lies in the Multiverse

What Lies in the Multiverse

8,8
5 oceny

Ocena wg platformy:

NS 9.5
PC 10.0
PS4 8.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Studio Voyager / IguanaBee
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
04.03.2022
Europa:
04.03.2022
Producent:
Studio Voyager / IguanaBee
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
04.03.2022
Europa:
04.03.2022

Recenzja redakcji

What Lies in the Multiverse
8.0
What Lies in the Multiverse - recenzja gry. Gdy posuniesz się za daleko, nie ma odwrotu
PS5 XSX|S NS PC PS4 XONE

What Lies in the Multiverse - opis gry

What Lies in the Multiverse to gra logiczno-przygodowa wyprodukowana przez Studio Voyager i IguanaBee. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła - What Lies in the Multiverse

What Lies in the Multiverse to dwuwymiarowa gra przygodowa. Głównym bohaterem jest tu chłopiec nazywany po prostu Dzieciakiem (The Kid), który wyniku pewnego incydentu trafia do alternatywnego świata. Tam spotyka Everetta - ekscentrycznego naukowca parającego się problematyką alternatywnych wymiarów. Protagonista wkrótce zostaje jego asystentem, po czym obaj udają się na pewną wyspę, która skrywać ma prawdę i o przeszłości Everetta, i o tajemnicach wszechświata. 

Rozgrywka - What Lies in the Multiverse

Historia opowiedziana w What Lies in the Multiverse składa się z dziewięciu rozdziałów. Każdy z nich oferuje innego rodzaju wyzwania i przygody. Dla przykładu raz przyjdzie nam walczyć z czasem i trującym powietrzem, następnie pokradniemy karty dostępu w nowoczesnym więzieniu, a jeszcze innym razem będziemy musieli borykać się z dziwacznymi anomaliami blokującymi nasze możliwości.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, produkcja studiów Voyager i IguanaBee to dwuwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa. W trakcie zmagań przejmujemy kontrolę nad Dzieciakiem, którego głównym zadaniem jest radzenie sobie z problemami w multiwersum. W praniu wygląda to więc tak, że przez lwią część czasu rozwiązujemy łamigłówki. Najważniejszą mocą na podorędziu naszego podopiecznego jest przełączaniem się między wymiarami (wystarczy do tego wciśnięcie przycisku), co sprawia, iż zmienia się otoczenie oraz właściwości obiektów.

Przejście gry zajmuje ok. pięć-sześć godzin, a istotną atrakcją zabawy jest fabuły stanowiąca ważny element całości. Oprócz zagadek twórcy przygotowali też sekcje zręcznościowe.

Wideo - What Lies in the Multiverse

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper