Cooking Mama

Cooking Mama

7,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

DS 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Office Create
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
23.03.2006
Europa:
08.12.2006
Producent:
Office Create
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
23.03.2006
Europa:
08.12.2006

Cooking Mama - opis gry

Cooking Mama to gra zręcznościowa kręcąca się wokół tematyki gotowania wyprodukowana przez japońskie studio Office Create i wydana w Europie przez 505 Games. Tytuł ukazał się na NDS-ie.

W Cooking Mama nasze zadanie polega na przygotowywaniu rozmaitych dań, mniej lub bardziej skomplikowanych. Łącznie jest ich prawie setka. Produkcja Office Create robi użytek z funkcji ekranu dotykowego konsoli. To za jego pomocą wykonujemy wiele tutejszych czynności takich jak krojenie warzyw, krojenie mięsa, podgrzewanie, przerzucanie jedzenia na patelni czy ostatnie ‘szlify’ podczas układania go na talerzu. Innymi słowy, przyrządzanie potraw składa się z serii powiązanych ze sobą minigierek (choć czasami wystarczy jedna). W trakcie zabawy na górnym ekranie mogą pojawić się przydatne wskazówki odnośnie tego, co robić. Przygrywamy jeśli popełnimy poważny błąd lub skończy się nam czas. Na koniec zadania jesteśmy oceniani medalami.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra posiada kilka wariantów rozgrywki. Ten najważniejszy to Let’s Cook. Zaczynamy w nim początkowo z kilkoma przepisami, ale z czasem odblokowujemy kolejne. Przyrządzenie potraw, jak wspomnieliśmy, składa się przeważnie z kilku minigierek. Drugi w kolejce jest tryb Let’s Combine, który umożliwia łączenie zdobycznych/posiadanych przepisów, by stworzyć coś nowego. W Use Skill natomiast możemy testować swoje umiejętności w poszczególnych minigrach (potem zaś jesteśmy oceniani).

Pierwsza część serii Cooking Mama nie posiadała trybu multiplayer. Ten pojawił się dopiero w kolejnej odsłonie.

Wideo - Cooking Mama

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper