Harvest Moon DS

Harvest Moon DS

7,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

DS 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Marvelous Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulator życia,   Ekonomiczna
Premiery
Świat:
17.03.2005
Europa:
13.04.2007
Producent:
Marvelous Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulator życia,   Ekonomiczna
Premiery
Świat:
17.03.2005
Europa:
13.04.2007

Harvest Moon DS - opis gry

Harvest Moon DS to symulator życia z elementami RPG wyprodukowany przez Marvelous Interactive i wydany w Europie przez Rising Star Games. Tytuł ukazał się tylko na NDS-ie. Wiele elementów (jak postacie i lokacje) pochodzi z Harvest Moon: A Wonderful Life.

Harvest Moon DS pozwala nam wejść w buty młodego chłopaka, który wraz ze swoim przyjacielem żyje w Forget-Me-Not-Valley. W tle wydarzeń rozgrywających się na świecie toczy się bój między tzw. Boginią Żniw a wiedźmą. Wiedźma próbuje spacyfikować boginię uciszając ja, ale w swych poczynaniach niechcący posuwa się trochę za daleko i w efekcie przemienia swoją rywalkę w kamień. Próbując naprawić błąd bruździ jeszcze bardziej, wysyłając boginię do innego świata. W ostateczności zwraca się do głównego bohatera o pomoc.

Rozgrywka Harvest Moon DS nadal skupia się przede wszystkim na zarządzaniu farmą, uprawach oraz dbaniu o zwierzęta. Teraz jednak mamy do dyspozycji nie tylko własne włości, ale też inne tereny znajdujące się w dolinie, gdzie toczy się akcja. W grze znajdziemy rośliny z różnych gatunków, w związku z czym wymagane jest od nas zasadzanie ich o konkretnych porach roku.

Jeśli chodzi o zwierzęta, na początku towarzyszy nam kot i pies. Kot może niewiele, ale psa da się wytresować, żeby np. przeganiał z farmy niechcianych gości. Potem dochodzą również krowy, kurczaki, owce, kaczki itd. Każdy gatunek wymaga innego rodzaju zagrody/kurnika itd. Aby takową/takowy zbudować, potrzebujemy pomocy stolarza, choć, co oczywiste, nie wysili się on za darmo.

Z czasem zarabiamy pieniądze, które można przeznaczyć na rozbudowę domu. Po spełnieniu odpowiedniego warunku możemy też się ożenić i spłodzić potomstwo.

Co warto dodać, jeśli posiadamy kopię Harvest Moon: Friends of Mineral Town z GBA możemy odblokować dodatkową zawartość.

Wideo - Harvest Moon DS

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper