Metroid Prime Pinball

Metroid Prime Pinball

6,3
8 oceny

Ocena wg platformy:

DS 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Fuse Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
24.10.2005
Europa:
22.06.2007
Producent:
Fuse Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
24.10.2005
Europa:
22.06.2007

Metroid Prime Pinball - opis gry

Metroid Prime Pinball to gra zręcznościowa wyprodukowana przez ekipę Fuse Games i wydana przez Nintendo na NDS-a. Tytuł, jak sama nazwa wskazuje, był pinballem tematycznie bazującym na serii Metroid. Nintendo sprzedawało go wraz z Rumble Pakiem, przystawką dodającą funkcję wibracji do ich przenośnej konsoli.

Metroid Prime Pinball łączy cechy charakterystyczne dla zwykłych pinballi oraz dodaje od siebie elementy, które powinny być znane fanom ‘klasycznych’ Metroidów. Jeśli chodzi o te pierwsze, mamy tu flippery, spinnery i bumpery. Metroid dodaje od siebie z kolei przeciwników kręcących się po ‘stole’, możliwość odbijania się od ścian i strzelanie. Na początku mamy dostęp do dwóch stołów, ale w sumie jest ich sześć (lub siedem; zależy co liczyć). Styl graficzny każdego bazuje na jakiejś lokacji z Metroid Prime.

 

Właściwa rozgrywka polega kolekcjonowaniu tzw. artefaktów, które otrzymujemy po wykonaniu jakiejś wytycznej (rzecz jasna jako Samus). Część musimy wykonać w określonym czasie, część niekoniecznie. Może to być np. pokonanie jakiegoś przeciwnika albo poradzenie sobie z minigierką. W zmaganiach pomagają power-upy, np. rakiety i bomby, przydatne zwłaszcza przy starciach z bossami, których tu nie brakuje. Gdy zgarniemy dwanaście artefaktów, przenosimy się na specjalną planszę/stół - Artifact Temple. Tam przy użyciu sześciu piłek musimy trafić w dwanaście celów, w czym przeszkadza Meta Ridley. Jeśli nam się uda, trafiamy do Impact Crater. Po pokonaniu tamtejszego bossa odblokowujemy dostęp do najwyższego poziomu trudności.

 

Gra posiada kilka wariantów zabawy. Oprócz zbierania artefaktów mamy jeszcze tryb skupiający się wyłącznie na wykręcaniu wyników oraz multiplayer dla maksymalnie ośmiu osób . W multi, warto wspomnieć, mamy dostęp do siódmego stołu, którego nie ma nigdzie indziej.

Wideo - Metroid Prime Pinball

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper