Constantine

Constantine

6,3
32 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.3
PS2 6.3
XBOX 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bits Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
15.02.2005
Europa:
15.02.2005
Producent:
Bits Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
15.02.2005
Europa:
15.02.2005

Constantine - opis gry

Constantine jest strzelaniną TPP, wydaną w 2005 roku na PC, PlayStation 2 i Xboxa.  Za produkcję gry odpowiada nieistniejące już Bits Studios, które ma na swoim koncie także takie tytuły jak Die Hard: Vendetta czy Rogue Ops.

Gracze wcielają się tutaj w Johna Constantine - znanego z kart komiksów i filmu łowcę demonów, który nie lęka się żadnego, nawet najpotężniejszego zła. Gra zadebiutowała wraz z filmem o tym samym tytule, toteż jej warstwa fabularna trzyma się tego, co zostało w nim opowiedziane. Zadaniem głównego bohatera jest więc rozwiązanie zagadki samobójstwa pewnej nastoletniej dziewczyny, w czym maczały palce nieczyste siły. W rolę tytułowego Constantine wcielił się nie kto inny, jak znany z filmowego oryginału Keanu Reeves, który użyczył mu nie tylko twarzy, lecz także głosu.

 

W trakcie rozgrywki bohater odwiedza charakterystyczne miejsca, zwiedzając nie tylko znane nam z prawdziwego świata ulice Los Angeles, lecz także piekielną wersję tej metropolii. Na jego drodze stają najrozmaitsze piekielne maszkary, przeciwko którym może używać nie tylko broni palnej, lecz także różnych zaklęć, jakich oddano w jego ręce kilka rodzajów. Przykładowo, potrafi miotać piorunami oraz kontrolować roje owadów. Wykorzystanie każdego z nich wiąże się z ukończeniem krótkiej i szybkiej mini-gry. Z uwagi na fakt, że często najzwyczajniej nie ma na to czasu, robi także doskonały użytek z bardziej konwencjonalnego arsenału, wliczając w to na przykład karabin strzelający gwoździami, jakich przed laty używało się do krzyżowania złoczyńców. Łącznie przeciwko nam staje tutaj ponad dwadzieścia rodzajów przeciwników, którzy różnią się od siebie nie tylko wyglądem i rozmiarami, lecz także wytrzymałością i siłą ataku. Na każdego z nich należy opracować odmienną taktykę i odnaleźć jego słabe punkty - tylko w ten sposób bowiem można zapewnić sobie drogę do zwycięstwa. W sytuacjach podbramkowych można nawet skorzystać ze spowolnienia czasu, które przywodzi na myśl tryb „Bullet Time” z serii Max Payne.

 

Gra charakteryzuje się interesującą oprawą graficzną, co zawdzięcza przede wszystkim mrocznym, posępnym projektom lokacji oraz ścieżką dźwiękową doskonale znaną fanom filmu.

Wideo - Constantine

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper