Max Payne 3

Max Payne 3

Ocena wg platformy:

PC 8.3
PS3 8.3
X360 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rockstar Vancouver
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
15.05.2012
Europa:
18.05.2012
Polska:
18.05.2012
Producent:
Rockstar Vancouver
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
15.05.2012
Europa:
18.05.2012
Polska:
18.05.2012

Recenzja redakcji

Recenzja: Max Payne 3 (PS3)
9.5
Recenzja: Max Payne 3 (PS3)

Max Payne 3 - opis gry

Max Payne 3 to strzelanina TPP studia Rockstar Vancouver, wydana przez Rockstar Games. Jest to trzecia część przygód Maxa Payne’a i została stworzona na  PC oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360. To pierwsza część, za która nie odpowiada studio Remedy.

Max Payne topi swoje smutki w alkoholu oraz tabletkach. Jego życie nie układa się tak, jakby tego chciał. Jednak dostaje nową szansę, propozycję pracy - ma zostać prywatnym ochroniarzem bogatej rodziny zamieszkującej brazylijskie Sao Paulo (choć w grze odwiedzimy także stary, dobry Nowy Jork). Niestety, tam również sprawy obierają nieoczekiwany obrót, wymykając się z kontroli bohatera.

Dalsza część tekstu pod wideo

Podobnie jak w częściach poprzednich, akcję w Max Payne 3 obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Różnicą jest dodanie dynamicznego systemu osłon, który znacząco zmienia styl rozgrywki. Oczywiście, nie sposób nie wspomnieć o znanym bullet-time, którego to seria jest protoplastą. Spowolnienia możemy użyć na własne życzenie, oczywiście jeśli system jest “naładowany”. Istnieją również fabularne sekwencje, w trakcie których gra automatycznie włącza bullet-time. W połączeniu z dobrze znanymi ruchami Maksa Payne'a, takimi jak skoki czy ślizgi, użycie spowolnienia oferuje bardzo widowiskowe możliwości eksterminacji przeciwników.

Gra jest bardzo klimatyczna. Wizyta w brazylijskich favelach jest niezapomniana, a udźwiękowienie oraz świetny, dynamiczny montaż scen przerywnikowych - okraszonych cynicznym komentarzem głównego bohatera - wypada wzorowo. Nie zabrakło też komiksowych wstawek nawiązujących do poprzednich części. Dzięki silnikowi Euphoria oraz RAGE (Red Dead Redemption czy Grand Theft Auto IV), fizyka oraz oprawa graficzna gry prezentują się bardzo dobrze. W żadnej grze studia Rockstar, strzelanie do przeciwników nie było tak realistyczne i satysfakcjonujące. Wiąże się to także z brutalnością samej gry - ta, trzeba przyznać, jest bezpardonowa.

W Max Payne 3 jest dostępny tryb wieloosobowy z wieloma możliwościami rozgrywki, w tym tworzenia własnych gangów lub dołączania do już istniejących. Postać można rozwijać wedle upodobania, od ubioru, przez broń, aż po specjalne umiejętności.

Wideo - Max Payne 3

Komentarze (88)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper