Castle Crashers

Castle Crashers

7,8
44 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS3 8.3
X360 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
The Behemoth
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
27.08.2008
Europa:
27.08.2008
Producent:
The Behemoth
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
27.08.2008
Europa:
27.08.2008

Castle Crashers - opis gry

Castle Crashers to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez niezależne studio The Behemoth i wydana na PlayStation 3 i Xboxa 360 -- kolejno -- przez Sony Computer Entertainment i Microsoft Game Studios. Tytuł stworzono z myślą o cyfrowej dystrybucji. powstała również wersja na komputery osobiste. 

Gra rozgrywa się w fikcyjnym uniwersum fantasy. Czterech rycerzy zjawia się na przyjęciu zorganizowanym przez króla, ale zostaje ono popsute przez pewnego czarnoksiężnika. Szwarccharakter kradnie nie tylko magiczny kamień, ale również uprowadza cztery księżniczki. Goście muszą więc odzyskać zguby i ukarać złoczyńcę.

Castle Crashers to scrollowana bitka, w której zawarto kilka drobnych elementów charakterystycznych dla gier RPG. Na początku wybieramy postać, a następnie planszę na mapie. Po jej zaliczeniu możemy wziąć się za kolejny poziom lub powtórzyć ten poprzedni(/e). Na mapie pojawiają się również sklepy, gdzie można kupić wyposażenie lub uzupełnić zapasy za pieniądze zdobywane od pokonanych przeciwników. Dostępne są również areny oferujące wyzwania, których zaliczenie owocuje odblokowaniem kolejnych postaci.

W produkcji The Behemoth zaimplementowano tryb wieloosobowy dla czterech osób. Podczas rozgrywki każda postać zdobywa złoto, doświadczenie, ekwipunek, orby i inne przydatne rzeczy. Walki odbywają się poprzez siekanie, odpalanie ataków kombinacyjnych oraz magicznych, które są unikalne dla każdego. O stanie zdrowia informuje z kolei pasek zdrowia kurczący się w wyniku otrzymywanych obrażeń.

Po zdobyciu odpowiedniej ilości doświadczenia postać wskakuje na nowy poziom. Fakt ten nagradzany jest punktami, które możemy rozdysponować podnosząc kilka parametrów postaci, albo nową umiejętnością. Na statystyki wpływają również znajdowane w trakcie wyprawy bronie, a poza tym gracz może zaprzęgnąć do pomocy zwierzęcego pomocnika.

Obie konsolowe wersje posiadają minigry. Wspomniana Arena dostępna jest dla posiadaczy obu sprzętów. Na wyłączność dla Xboxa 360 jest natomiast All You Can Quaff polegający na mashowaniu przycisków w celu skonsumowania jak największej ilości jedzenia, a na PS3 twórcy udostępnili siatkówkę.

Wideo - Castle Crashers

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper