Scott Pilgrim vs The World

Scott Pilgrim vs The World

7,0
64 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.9
X360 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft Montreal
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
10.06.2010
Europa:
11.06.2010
Polska:
11.06.2010
Producent:
Ubisoft Montreal
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
10.06.2010
Europa:
11.06.2010
Polska:
11.06.2010

Scott Pilgrim vs The World - opis gry

Scott Pilgrim vs. The World jest grą akcji z gatunku beat’em up z elementami RPG, wyprodukowaną przez studio Ubisoft Montreal i wydaną przez Ubisoft w sierpniu 2010 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360 w dystrybucji cyfrowej. Gra towarzyszyła premierze filmu pod tym samym tytułem.

Głównym bohaterem gry jest tytułowy Scott - młody chłopak grywający na basie w zespole rockowym. Scott zakochał się w pięknej dziewczynie imieniem Ramona, ale by zdobyć jej serce, musi uporać się z jej siedmioma byłymi. Scott Pilgrim vs. The World to w rzeczywistości klasyczna bijatyka chodzona. Gracz porusza się w jednym kierunku, czyli w prawo, pokonując na swojej drodze zastępy przeciwników przy pomocy kombinacji ciosów, których mnożnik nierzadko wskazuje dwu- czy nawet trzycyfrowe liczby. W miarę postępów w grze zdobywamy kolejne poziomy doświadczenia (maksymalnie szesnaście), które z kolei odblokowują nowe kombinacje ciosów. Przez cały czas zbieramy także pieniądze, które możemy wydać w sklepach, np. na jedzenie (zwiększając tym samym punkty HP) czy płyty z muzyką.

Dalsza część tekstu pod wideo

Deweloper Ubisoft Montreal dołożył wszelkich starań, aby Scott Pilgrim vs. The World kojarzył się graczom z produkcjami rodem z lat dziewięćdziesiątych. Począwszy od grafiki, gameplayu, przez fabułę aż po muzykę - wszystko utrzymane jest w klimacie retrom przywołującym na myśl stare, 16-bitowe klasyki. Konwencja ta nie do końca koresponduje z klimatem filmu, za to świetnie pasuje do stylistki komiksów, dzięki którym świat po raz pierwszy poznał postać Scotta Pilgrima. Gracz może przechodzić kampanię zarówno samotnie, jak i w kooperacji nawet z trzema kolegami (tylko offline). Po zakończeniu wątku fabularnego, odblokowują się dwa dodatkowe tryby: Boss Rush oraz Survival Horror. W pierwszym gracz mierzy się z każdym z siedmiu bossów z trybu kampanii, z kolei drugi to, jak sugeruje nazwa, klasyczny survival w uniwersum Scotta Pilgrima.

Grafika w Scott Pilgrim vs. The World wygląda oryginalnie, czerpiąc z oldschoolowej stylistyki wszystko to, co najlepsze. Animacja jest płynna, levele kolorowe i zróżnicowane, podobne jak przeciwnicy Scotta. Za klimatyczną ścieżkę dźwiękową odpowiada amerykański zespół Anamanaguchi.

Wideo - Scott Pilgrim vs The World

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper