Colosseum: Road to Freedom

Colosseum: Road to Freedom

6,6
8 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ertain
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.02.2005
Europa:
09.09.2005
Producent:
Ertain
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.02.2005
Europa:
09.09.2005

Colosseum: Road to Freedom - opis gry

Colosseum: Road to Freedom to gra action RPG, której akcja rozgrywa się w starożytnym Rzymie. Za jej produkcję odpowiadało studio Ertain, a za wydanie Koei. Tytuł ukazał się tylko na PlayStation 2.

Akcja Colosseum: Road to Freedom toczy się w starożytnym Rzymie za panowania cesarza Kommodusa. Rozgrywkę zaczynamy od odpowiedzi na kilka pytań, takich jak skąd jesteśmy, w jakiego boga wierzymy, jaką drogę dla siebie chcemy wybrać i tak dalej. W zależności od podjętych wyborów wcielimy się w jedną z trzech postaci. Konkretnie w byłego niewolnika, a obecnie gladiatora, który, niedawno kupiony przez niejakiego Mageriusa, próbuje wywalczyć dla siebie wolność.

Na wywalczenie upragnionej wolności mamy łącznie pięćdziesiąt dni. W tym czasie musimy zarobić pewną sumę pieniędzy, która pozwoli pokryć straty Mageriusa. Życie naszego gladiatora sprowadza się do dwóch rzeczy - treningów, czyli rozmaitych ćwiczeń, które pozwalają zwiększać poszczególne parametry, oraz uczestnictwa w zawodach. Produkcja Ertain daje nam pewną swobodę w kwestii zarządzania czasem, możemy nawet nie brać udział w turniejach, ale tym sposobem nie zarobimy żadnych pieniędzy.

Każdego dnia otrzymujemy dostęp do kilku zawodów, które różnią się zasadami (deathmatch, walki zespołowe, polowania na dzikie zwierzęta itd.), stopniem trudności oraz nagrodami. Teoretycznie możemy uczestniczyć we wszystkich, ale, po pierwsze, nasze parametry mogą być zbyt niskie, a po drugie, obrażenia, jakie są zadawane postaci, nie regenerują się po zakończeniu rywalizacji. Ich leczenie kosztuje. Podobnie jest zresztą w przypadku gdy zostaniemy znokautowani - wówczas musimy wysupłać niemałą sumę, aby przywrócić podopiecznego na nogi.

Podczas walki przyciski ‘geometryczne’ odpowiadają za poszczególne kończyny gladiatora. Możemy także korzystać z wszelkiej maści broni, także tych walających się po arenie.

Wideo - Colosseum: Road to Freedom

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper