Gladiator: Sword of Vengeance

Gladiator: Sword of Vengeance

4,5
8 oceny

Ocena wg platformy:

PC -
PS2 4.6
XBOX 4.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Acclaim Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
05.11.2003
Europa:
28.11.2003
Producent:
Acclaim Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
05.11.2003
Europa:
28.11.2003

Gladiator: Sword of Vengeance - opis gry

Gladiator: Sword of Vengeance to gra akcji wyprodukowana i wydana przez firmę Acclaim. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 2 i Xbox. Jego akcja rozgrywała się w starożytnym Rzymie.

Akcja Gladiator: Sword of Vengeance rozgrywa się w starożytnym Rzymie, choć gra bardzo luźno podchodzi do historycznych realiów. Głównym bohaterem jest gladaitor Invictus Thrax, niewolnik, który wspina się po kolejnych szczebelkach ‘kariery’, aby zyskać wolność. Niestety, dotychczasowy cesarz, gwarant tego dealu, umiera i jego miejsce zajmuje szalony władca Arruntius. Arruntius chce zburzyć Rzym i na jego miejsce wznieść nową stolicę - Arruntium. Punktem wyjścia dla historii jest pojedynek Invictusa z bestią. Tę walkę przegrywa i w efekcie trafia do zaświatów, gdzie spotyka synów Jowisza. Ci informują go, że źródłem mocy Arruntiusa są źli bogowie. Wraca więc on do życia z zadaniem przywrócenia Rzymu do dawnej chwały.

Gladiator: Sword of Vengeance przywodzi na myśl serię God of War. Mamy tu do czynienia z trójwymiarową grą akcji, w której trup ściele się gęsto. Nasz podopieczny ma do dyspozycji ma nie tylko swoje pięści, ale też różne rodzaje oręża, a nawet zaklęcia. Jak wspomniano, produkcja Acclaim niespecjalnie zawraca sobie głowę oddawaniem realiów historycznych, dlatego podczas rozgrywki zmagamy się nie tylko z ludźmi, ale też z mitycznymi potworami: cyklopami, szkieletami, demonami itd. Oprócz walki rozgrywkę uatrakcyjniają także sekcje zręcznościowe z omijaniem przeszkód. Gra składa się z oddzielnych poziomów, które wybieramy z poziomu naszej ‘bazy’ wypadowej.

W Sword of Vengeance nie brakuje efekciarskiej przemocy. Przede wszystkim nasz podopieczny może w widowiskowy sposób eliminować przeciwników, gdy ci zaczynają się słaniać. Tego typu animacji jest tutaj około sześćdziesięciu.

Wideo - Gladiator: Sword of Vengeance

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper