Collection of SaGa: Final Fantasy Legend

Collection of SaGa: Final Fantasy Legend

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.0
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Kolekcje
Premiery
Świat:
15.12.2020
Europa:
15.12.2020
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Kolekcje
Premiery
Świat:
15.12.2020
Europa:
15.12.2020

Collection of SaGa: Final Fantasy Legend - opis gry

Collection of SaGa: Final Fantasy Legend to składanka trzech gier z serii Final Fantasy Legend (w Japonii znanych pt. SaGa). Kolekcja ukazała się na Nintendo Switch, PC i urządzeniach przenośnych. Za produkcję odpowiadało Square Enix.

Kolekcja składa się z trzech gier.

Dalsza część tekstu pod wideo

The Final Fantasy Legend

Akcja gry rozgrywa w świecie, w którego centrum stoi olbrzymia wieża. W zamierzchłej przeszłości została ona zbudowana przez Stwórcę i według podań łączy się z rajem. Wielu było śmiałków, którzy starali się odkryć jej tajemnice, ale żaden z nich nie wrócił. My przejmujemy tu kontrolę nad grupką bohaterów usiłujących dostać się na szczyt wieży.

Choć naszym głównym celem jest dostanie się na szczyt wieży, The Final Fantasy Legend trudno nazwać dungeon crawlerem. Podczas pokonywania kolejnych pięter olbrzymiej budowli odwiedzamy kilka zróżnicowanych krain. Walki są turowe. W starciach z przeciwnikami uczestniczą maksymalnie cztery postacie, a umiejętności wybieramy z listy komend. W grze zaimplementowano kilka rozwiązań, które wyróżniają ją na tle konkurencji. Dla przykładu ekwipunek i zaklęcia się z czasem zużywają, a postacie dysponują trzema życiami. Po utracie wszystkich HP walczący/walcząca traci jedno życie, a jeżeli straci wszystkie, nie da się już go/jej postawić na nogi.

Final Fantasy Legend II

Final Fantasy Legend II opowiada zupełnie nową historię i nie jest kontynuacją poprzedniej części. Historia kręci się wokół legendarnych MAGI, 77 części roztrzaskanej statui bogini Isis. Wszystko rozpoczyna się od sceny z dzieciństwa głównego bohatera, gdy pewnej nocy odwiedza go ojciec i informuje, że na jakiś czas musi wyjechać. Zostawia mu też fragment MAGI i prosi, by go nie zgubił. 

Po latach protagonista postanawia wyruszyć w świat, by odnaleźć zaginionego ojca. Wkrótce dowiaduje się, że należał on do tajnej organizacji Guardians poszukującej części rzeczonego posągu. Jest to jednak dopiero początek jego odkryć. W trakcie swojej podróży, wraz z towarzyszami, pozna on więcej szokujących prawd o świecie, w którym przyszło mu żyć.

Final Fantasy Legend III

Final Fantasy Legend III opowiada zupełnie nową historię i nie jest kontynuacją poprzednich części serii. Tym razem przenosimy się do świata, który terroryzowany jest przez potężną istotę zwaną Pureland Water Entity. Sprowadziła ona nań potop, który zalał niżej położone miasta i wioski, a także armie groźnych potworów. By przeciwdziałać temu zagrożeniu, trójka dzieci zostaje wysłana z przeszłości do teraźniejszości, żeby zawczasu powstrzymać wroga i nie dopuścić do apokaliptycznych zniszczeń. 

Collection of Saga: Final Fantasy Legend nie oferuje nowej zawartości. Zamiast tego udostępniono kilka dodatkowych opcji i ustawień, jak możliwość przyspieszenia rozgrywki.

Wideo - Collection of SaGa: Final Fantasy Legend

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper