Final Fantasy Legend III

Final Fantasy Legend III

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

GBC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
13.12.1991
Producent:
Square
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
13.12.1991

Final Fantasy Legend III - opis gry

Final Fantasy Legend III to japońska gra RPG wyprodukowana i wydana przez Square na przenośnej konsoli Game Boy (jego reedycja ukazała się na Game Boy Color za sprawą Sunsoftu). Była ona trzecia częscią serii SaGa. 

Fabuła - Final Fantasy Legend III

Dalsza część tekstu pod wideo

Final Fantasy Legend III opowiada zupełnie nową historię i nie jest kontynuacją poprzednich części serii. Tym razem przenosimy się do świata, który terroryzowany jest przez potężną istotę zwaną Pureland Water Entity. Sprowadziła ona nań potop, który zalał niżej położone miasta i wioski, a także armie groźnych potworów. By przeciwdziałać temu zagrożeniu, trójka dzieci zostaje wysłana z przeszłości do teraźniejszości, żeby zawczasu powstrzymać wroga i nie dopuścić do apokaliptycznych zniszczeń. 

Rozgrywka - Final Fantasy Legend III

Trzon rozgrywki nie uległ zmianie, choć trzecia część Final Fantasy Legend doczekała się też pewnych zmian w różnych dziedzinach. Walki są losowe, a umiejętności wybieramy z listy komend. Nowością jest obecność na początku tylko dwóch klas, czyli w terminologii serii SaGa ras: ludzi i mutantów. Rozwój w ich przypadku wygląda inaczej. Ludzie gromadzą punkty doświadczenia, natomiast zdolności i parametry mutantów ewoluują w zależności od tego, jakie czynności wykonujemy. Ludzie mogą z czasem przeistoczyć się w cyborgi (jeśli będziemy korzystać z mechanicznych części), z kolei mutanci w potwory (rodzaj transformacji jest uzależniony od spożywanego mięsa). Co warto dodać, umiejętności można też modyfikować kamieniami, dzięki którymi bohaterowie pozyskują nowe skille.

Na szczególną uwagę zasługuje patent z podróżami w czasie. Główni bohaterowie mogą przeskakiwać między epokami, a to, co zrobią w jednej, może mieć przełożenie na drugą. W odróżnieniu od poprzedników w FFLIII więcej jest elementów science-fiction.

Final Fantasy Legend III doczekało się trójwymiarowego remake’u wydanego na Nintendo DS (za produkcję odpowiadało studio Racjin). Nie ukazał się on jednak poza granicami Japonii. 

Wideo - Final Fantasy Legend III

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper