Battle Axe

Battle Axe

9,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 9.5
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bitmap Bureau
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.04.2021
Europa:
23.04.2021
Producent:
Bitmap Bureau
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.04.2021
Europa:
23.04.2021

Battle Axe - opis gry

Battle Axe to gra akcji wyprodukowana przez Bitmap Bureau i wydana przez Numskull Games. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła - Battle Axe

Dalsza część tekstu pod wideo

Fabuła Battle Axe nie stanowi szczególnie ważnego elementu gry. Akcja rozgrywa się w fantastycznej krainie Mercia, która co kilka lat terroryzowana jest przez czarodziejkę Etheldred i jej armię pomagierów. Podczas swoich odbywających się co siedem lat kampanii porywa on ludzi, którzy następnie zapędzani są do niewolniczej pracy i słuch po nich ginie. Sterroryzowana ludność prosi więc o pomoc troje wojowników - Rooney, Fae oraz Iolo.

Rozgrywka - Battle Axe

Pod względem rozgrywki Battle Axe inspiruje się grami w rodzaju Gauntlet, Knights of the Round i Golden Axe. Nasza postać, z trzech dostępnych do wyboru, przemierza tu kolejne regiony Mercii tłukąc atakujących z każdej strony nieprzyjaciół.

Postacie różnią się umiejętności, ale każda dysponuje trzema podstawowymi zdolnościami jakich używamy w trakcie starć: standardowym atakiem bronią (bohaterowie posługują się innymi typami oręża), atakiem długodystansowym i techniką specjalną. Do tego dochodzą również dopałki w postaci bomb czy zaklęć znajdowanych podczas eksploracji. Jak wspomniano, rozgrywka sprowadza się do wyrzynania hurtowo nacierających na nas przeciwników, a plansze wieńczy starcie z bossami.

W grze zaimplementowano prosty system rozwoju. Za pieniądze gromadzone w trakcie kampanii możemy nabywać przedmioty leczące, lepsze bronie czy upgrade’y.

Kampanię da się przejść w mniej niż godzinę (dostępnych jest kilka stopni trudności). Oprócz tego twórcy zaimplementowali też jednak tryb New Game+, który urozmaica zmagania szeregiem dodatkowych elementów, np. nowych rodzajów przeciwników. 

Wideo - Battle Axe

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper