Horace

Horace

7,8
5 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.0
PC 8.3
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Paul Helman
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
18.07.2019
Europa:
18.07.2019
Polska:
18.07.2019
Producent:
Paul Helman
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
18.07.2019
Europa:
18.07.2019
Polska:
18.07.2019

Horace - opis gry

Horace to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana przez niezależnego developera Paula Helmana i wydana przez 505 Games. Tytuł ukazał się na komputerach, Nintendo Switch, PS4 i Nintendo Switch.

Fabuła - Horace

Dalsza część tekstu pod wideo

Tytułowy Horace to robot, w którego przychodzi nam się wcielić. Skonstruował go stary ekscentryczny profesor, który na początek wyznacza mu kilka podstawowych zadań, jak chociażby posprzątanie miliona śmieci. Wkrótce sytuacja się komplikuje. Dochodzi mianowicie do poważnego w skutkach wydarzenia, w wyniku którego Horace przestaje działać i wybudza się dopiero po długim czasie. Nawet jednak po upływie wszystkich lat w lego pamięci zostaje zakodowana ostatnia wytyczna profesora: posprzątać śmieci. Robot postanawia ją zrealizować w nowej rzeczywistości.

Rozgrywka - Horace

Horace to dwuwymiarowa gra action-adventure, która posiada cechy metroidvanii. Początek jest stosunkowo liniowy, koncentrując się na fabule, lecz z czasem świat się otwiera. Nasz podopieczny odwiedza rozmaite lokacje: zniszczone przez wojnę budynki, opuszczone magazyny, zalane przez wodę kanały itd. Wzorem tytułów metroidopodobnych możliwości głównego bohatera z czasem się powiększają, co daje mu np. sposobność dostania się do miejsc będących wcześniej poza jego zasięgiem. Na uwagę zasługują w tym kontekście chociażby specjalne buty, dzięki którym robot jest w stanie bezproblemowo chodzić po ścianach i sufitach. 

Walka nie odgrywa w Horace istotnej roli, a nasz podopieczny jest bezbronny. Wyzwanie mogą natomiast stanowić sekcje zręcznościowe, których w produkcji Paula Helmana bynajmniej nie brakuje.

Zmagania urozmaicają również minigierki nawiązujące zwykle do klasyków z ery sprzętów ośmio- i szesnastobitowych takich jak Pong czy Afterburner. 

Wideo - Horace

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper