Final Fight: Double Impact

Final Fight: Double Impact

7,5
24 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.4
X360 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
3 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.04.2010
Europa:
15.04.2010
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
3 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.04.2010
Europa:
15.04.2010

Final Fight: Double Impact - opis gry

Final Fight: Double Impact to składanka, którą tworzą dwie gry: pierwsza część Final Fight oraz Magic Sword, dwuwymiarowy action-platformer z czasów SNES-a. Double Impact ukazał się na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360.

W przypadku obu gier mamy do czynienia z wiernymi portami, choć oczywiście poprawiono nieco oprawę graficzną, zremasterowano oprawę audio (dostępna jest też oryginalna ścieżka dźwiękowa) i dodano możliwość grania online w multiplayerze.

Dalsza część tekstu pod wideo

Final Fight to kultowa chodzona bijatyka. W grze musimy uratować córkę burmistrza Haggara, która została porwana dla okupu. Grać możemy trzema postaciami: właśnie Haggarem (byłym zawodowym zapaśnikiem), Cody’m lub Guy’em. Kolejne plansze pełne są bandziorów, którzy próbują pokrzyżować nam szyki. Przeciwników okładamy piąchami i kopniakami, ale nierzadko do dyspozycji otrzymujemy też rozmaite bronie. Wszystkich poziomów jest siedem a pomiędzy nimi bierzemy udział w różnych minigrach urozmaicających zmagania, jak demolka samochodu na przykład.

Magic Sword to z kolei mniej znana gra. Jest to dwuwymiarowy action-platformer w estetyce fantasy podobny nieco do klasycznych odsłon Castlevanii, w którym zadanie naszego podopiecznego polega na pokonywaniu kolejnych pięter wielkiej wieży. Jeden piętro to jeden level. Podczas zmagań możemy korzystać z miecza i zaklęć, a pewnych sytuacjach da się też ratować inne postacie, które na pewien czas wspomagają bohatera (kieruje nimi sztuczna inteligencja).

Zaliczając różne wyzwania (jak przejście levelu w odpowiednim czasie albo użycie pewnej liczby kontynuacji) odblokowujemy bonusowe atrakcje: np. ilustracje, fanowskie rysunki, a nawet odcinek animowanego Street Fightera z 1997 roku.

Wideo - Final Fight: Double Impact

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper