DeathSpank: Thongs of Virtue

DeathSpank: Thongs of Virtue

7,7
36 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS3 7.7
X360 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Hothead Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   RPG akcji
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
2
Premiery
Świat:
22.09.2010
Europa:
22.09.2010
Producent:
Hothead Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   RPG akcji
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
2
Premiery
Świat:
22.09.2010
Europa:
22.09.2010

DeathSpank: Thongs of Virtue - opis gry

DeathSpank: Thongs of Virtue jest grą akcji z wieloma elementami charakterystycznymi dla produkcji RPG stworzoną przez studio Hothead Games i wydaną przez Electronic Arts we wrześniu 2010 na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 w dystrybucji cyfrowej. Thongs of Virtue na PSN i XLA pojawiło się zaledwie kilka miesięcy po debiucie części pierwszej.

Thongs of Virtue, tak samo jak „jedynka”, stanowi połączenie gatunku hack & slash z elementami RPG. Fabuła stara się zespolić obie części i tak z krainy fantasy gracz przeniesiony zostaje na front przypominający znacznie bardziej pierwszą wojnę światową. Oczywiście mocno zakręconą i z przeciwnikami równie zwariowanymi, jak główny bohater. Nie grzeszą oni inteligencją, podobnie zresztą jak Death Spank. Dobrym przykładem ich pomysłowości i w ogóle próbką humoru jest choćby to, jak przeciwnicy próbują się zmotywować wzajemnie podczas przesiadywania w toalecie. W dalszej części przygody napotkamy m.in. barykady wroga wybudowane z... bomb.

Tajemnica siły DeathSpanka zostaje wyjaśniona, a rudowłosa dziewczyna, która zlecała zadania w części pierwszej, pojawia się ponownie. Po raz drugi gracz staje przed wyzwaniem, tym razem nawet nieco większym. Czeka na niego nie tylko szereg misji składających się na zadanie główne, ale masa pobocznych questów. Większość z nich jest typowa dla gatunku. Przeciwnicy, podobnie jak niektóre elementy otoczenia, żywcem wyjęci zostali z „jedynki”. Ręcznie projektowana broń potrafi rozbawić już swoimi nazwami. Warto zwrócić uwagę, że na istotności zyskała broń dystansowa. O ile używanie kusz w części pierwszej nie było zbyt efektywne, tak tutaj w dłoniach dzierżyć można pistolety, mini-guny, czy choćby wyrzutnie rakiet. Każda broń posiada też atak specjalny, który nabijamy podczas walki. Przedmioty łączyć można w specjalne komba, a dobór odpowiedniego zestawu narzędzi zbrodni gwarantuje dodatkowe obrażenia.

Oprawa wizualna w DeathSpank: Thongs of Virtue, podobnie jak w pierwszej odsłonie, prezentuje się bardzo dobrze. Świat gry kształtem przypomina ogromny walec. Kierując się w dół, widzimy jak widoczna górna część świata zanika za horyzontem. Sama grafika przedstawia kreskówkowy obraz, łączący elementy dwu i trójwymiarowe.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - DeathSpank: Thongs of Virtue

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper