The Book of Unwritten Tales 2

The Book of Unwritten Tales 2

6,9
13 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.6
PS4 6.8
XONE -
Wii U -
PS3 6.3
X360 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
KING Art Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
17.5 godzin
Premiery
Świat:
20.02.2015
Europa:
20.02.2015
Polska:
16.10.2015
Producent:
KING Art Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
17.5 godzin
Premiery
Świat:
20.02.2015
Europa:
20.02.2015
Polska:
16.10.2015

The Book of Unwritten Tales 2 - opis gry

The Book of Unwritten Tales 2 to przygodówka typu point-and-click wyprodukowana przez niemieckie studio King Art. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Wii U.

Akcja sequela toczy się kilka lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części. Grupie bohaterów udało się wówczas pokonać złego czarnoksiężnika Mortroga, a siły dobra pokonały siły zła w wielkiej wojnie, ale życie mieszkańców fantastycznej krainy Aventasia nadal nie jest usłane różami. W tajemniczych okolicznościach potwory zmieniają się w pluszaki, a zamki w wielkie domki dla lalek. Przyczyny tego stanu rzeczy zbadają dobrze znani bohaterowie: gnom Wilbur, który obecnie naucza w szkole magii, narcystyczny Nate wraz ze swoim futrzanym towarzyszem Critterem oraz elfia księżniczka Ivo.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pod względem rozgrywki produkcja King Art jest dość standardową przygodówką point-and-click, choć względem klasyków gatunku w pewnych aspektach uproszczoną, by oszczędzić nam np. zbędnego klikania. Z tego powodu istotne elementy otoczenia są zawsze odpowiednio zaznaczone. Lwia część zabawy polega, co jasne, na rozwiązywaniu łamigłówek. Najczęściej jest to poszukiwanie przedmiotów i używanie ich we właściwych miejscach, naprawa czegoś lub budowa mniej lub bardziej wydumanych konstrukcji. Zagadki, warto dodać, nie bazują przy tym na zręczności, a twórcy nie zaimplementowali żadnego systemu podpowiedzi.

Fabuła jest liniowa, jednak dodać warto, że oprócz głównego wątku znajdziemy tu również poboczne zadania. Czasami przyjdzie nam nawet kierować poczynania dwóch lub trzech postaci, co wprowadza nieco powiewu świeżości.

Wideo - The Book of Unwritten Tales 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper