The Orange Box

The Orange Box

Ocena wg platformy:

PC 8.7
PS3 8.6
X360 8.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Valve
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Logiczna
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
10.10.2007
Europa:
19.10.2007
Polska:
19.10.2007
Producent:
Valve
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Logiczna
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
10.10.2007
Europa:
19.10.2007
Polska:
19.10.2007

The Orange Box - opis gry

The Orange Box to składanka sześciu gier stworzonych i wydanych wcześniej przez Valve Corporation. W skład zestawu wchodzą: Half-Life 2, Half-Life 2: Episode One, Half-Life 2: Episode Two, Portal oraz Team Fortress 2. The Orange Box ukazało się w październiku 2007 roku na PC i Xboksa 360, a dwa miesiące później na PlayStation 3.

Half-Life 2 w dalszym ciągu znajduje się w dobrej kondycji, nic nie tracąc względem starszych wersji na PC czy pierwszego Xboksa, a nawet zyskując. H-L2 jest ambitną strzelaniną z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, w której gracz wciela się w doktora Gordona Freemana, który w wyniku nieudanego eksperymentu z teleportacją w jednej z tajnych baz wojskowych, zostaje zmuszony do walki o życie i wydostanie się z nawiedzonego przez obcych kompleksu. Episode One jest w istocie rozszerzeniem do H-L2, a jedyną zmianą w stosunku do wersji z komputerów jest nowy sposób wybierania broni.

Portal grą logiczną z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, co już czyni ją ciekawą. Celem jest dotarcie do wyjścia z planszy, wykorzystując do tego wystrzeliwane portale, jednak oprócz szarych komórek, niezbędne są tu także zręczne palce. Pomimo iż to właściwie Portal jest najbardziej interesującą grą zestawu The Orange Box, najbardziej istotną produkcją tej komplikacji jest Half-Life 2: Episode Two, gdzie Valve postanowiło wprowadzić małą rewolucję w cyklu. Kolekcję uzupełnia Team Fortress 2, które swego czasu było w gatunku gier multiplayerowych przełomowym tytułem. Na tle innych pozycji tego gatunku Team Fortress 2 wyróżnia konieczność współpracy z innymi członkami drużyny. Punktów nie zdobywa się tutaj za fragi, a za pomaganie (leczenie, zaopatrywanie w amunicję) swoim kompanom.

W związku z tym, że w skład The Orange Box wchodzi aż sześć gier, ciężko napisać o oprawie graficznej nie odnosząc się przy tym do każdego tytułu z osobna. Half-Life 2 wydano pierwotnie na pierwszego Xboksa, więc o fajerwerkach graficznych nie ma mowy, natomiast w Portal i Team Fortress 2 na pierwszy plan wysuwa się oryginalna stylistyka.

Wideo - The Orange Box

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper