Ys VIII: Lacrimosa of Dana

Ys VIII: Lacrimosa of Dana

8,5
32 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 9.7
NS 8.6
PC 8.4
PS4 8.9
PS Vita 8.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nihon Falcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
46 godzin
Premiery
Świat:
21.07.2016
Europa:
15.09.2017
Producent:
Nihon Falcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
46 godzin
Premiery
Świat:
21.07.2016
Europa:
15.09.2017

Ys VIII: Lacrimosa of Dana - opis gry

Ys VIII: Lacrimosa of Dana to japońska gra action-RPG wyprodukowana przez studio Nihon Falcom i wydana na Zachodzie przez NIS America. Tytuł w Japonii ukazał się najpierw na PlayStation Vita, a potem trafił też na PlayStation 4 oraz komputery (z dodatkową zawartością). W 2018 roku odbyła się również premiera na Nintendo Switch.

Ósma część Ys, podobnie jak poprzedniczki, pozwala nam wejść w buty podróżnika Adola Christina. Tym razem podróżuje on po morzu Goethe statkiem Lombardia, próbując się dostać na kontynent Eresia. Pech chce, że na swej drodze napotka pewne problemy. Po ataku wielkiego potwora łajba tonie a Adol budzi się w nieznanym miejscu. Jak się okazuje, jest to przeklęta wyspa Seiren.

Dalsza część tekstu pod wideo

Główną atrakcją Ys VIII jest dynamiczny, zręcznościowy system walki. W grze występują dwie grywalne postacie, które zasadniczo dysponują kilkoma rodzajami umiejętności. Są to Slash, atak przydający się do walki z przeciwnikami nieposiadającymi pancerza, Hit, atak przydający się zwłaszcza do starć z opancerzonymi nieprzyjaciółmi, oraz Shoot, który -- jak sama nazwa wskazuje -- pozwala zadawać obrażenia na odległość (choć jego siła nie jest znacząca). Na uwagę zasługują też Flash Guard, który po wykonaniu (wciśnięciu przycisku w odpowiednim momencie) pozwala aktywować specjalną osłonę, Flash Move, coś podobnego, ale aktywujący zamiast tego slow-motion, oraz nowy myk, Break, stan osłabienia, w który wchodzi przeciwnik po tym, jak użyjemy na nim ataku o odpowiedniej właściwości.

Ys VIII to najbardziej rozbudowana część serii. Oferuje ona masę contentu na wiele godzin zabawy. Oprócz głównego wątku znajdziemy w niej także takie atrakcje jak swoiste tower defense polegające na obronie wioski rozbitków przed nacierającymi potworami, rozbudowywanie tejże wioski, poboczne questy otrzymywane z tablicy ogłoszeń, opcjonalne dungeony czy minigry w postaci łowienia ryb lub ochrony osady przed potworami. Jakby tego było mało, twórcy wspierali też grę dodatkami.

Konwersja na PS4/PC została wzbogacona o nową zawartość, która nie było dostępna dla posiadaczy PS Vita. Przede wszystkim są to dodatkowe cutscenki skupiające się na Danie (jednej z głównych bohaterek opowieści) i jej przeszłości, nowe dungeony (jeden z nich przechodzimy tylko Daną), możliwość przechodzenia zaliczonych lochów 'w nocy' (z trudniejszymi przeciwnikami), nowe misje będące wariacją tych polegających na ochranianiu wioski czy najwyższy stopień trudności.

Na 'dużych' platformach gra działa w 60 klatkach na sekundę.

Wideo - Ys VIII: Lacrimosa of Dana

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper