Audica

Audica

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PC -
PS4 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Harmonix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Muzyczna,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
07.03.2019
Europa:
07.03.2019
Producent:
Harmonix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Muzyczna,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
07.03.2019
Europa:
07.03.2019

Audica - opis gry

Audica to tzw. "rytmiczny shooter VR" wyprodukowany i wydany przez studio Harmonix, które specjalizuje się w dziedzinie gier muzycznych. Tytuł ukazał się na komputerach, gdzie był początkowo dostępny w programie Early Access, a później trafił też na PlayStation 4.

Audica to strzelanka rytmiczna, który przywodzi na myśl tytuły Tetsuyi Mizuguchiego (takie jak chociażby Rez wydany pierwotnie na Dreamcasta). Założenia rozgrywki, jak w przypadku innych podobnych tytułów, są bardzo proste. Mówiąc w dużym skrócie: mamy tu do czynienia ze strzelnicą w wirtualnej rzeczywistości, a nasze zmagania odbywają się w rytm muzyki elektronicznej. Posiadając do dyspozycji dwa pistolety, jeden w kolorze niebieskim i drugi w pomarańczowym, eliminujemy lecące w naszym kierunku cele. Rzecz polega na tym, by użyć odpowiedniego pistoletu do zestrzelenia celu w tym samym kolorze.

To jednak tylko podstawy. Oprócz tego zabawę urozmaica także kilka innych rzeczy. Po pierwsze, do zestrzelenia celów potrzebujemy niekiedy innych pocisków (co wymaga np. dłuższego przytrzymania spustu) lub wykonania jakiejś konkretnej czynności, np. chaina. Po drugie, zważać musimy również na atakując nas od czasu do czasu kule. By się przed nimi obronić, należy wykonać stosowny ('odganiający') ruch ręką.

Ścieżka dźwiękowa gry składa się z utworów najpopularniejszych twórców muzyki elektronicznej. Co więcej, po premierze udostępniano DLC z utworami reprezentującymi inne gatunki takich wykonawców jak chociażby Maroon 5 czy Billie Eilish.

Audica do działania wymagała oczywiście gogli wirtualnej rzeczywistości (Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift, Windows Mixed Reality lub PS VR w przypadku PS4).

Wideo - Audica

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper