Another World + Flashback (kolekcja)

Another World + Flashback (kolekcja)

6,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PS4 6.0
XONE 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
DotEmu
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Przygodowa,   Kolekcje
Premiery
Świat:
21.11.2019
Europa:
21.11.2019
Producent:
DotEmu
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Przygodowa,   Kolekcje
Premiery
Świat:
21.11.2019
Europa:
21.11.2019

Another World + Flashback (kolekcja) - opis gry

Another World + Flashback to składanka zawierająca dwie tytułowe gry w zremasterowanej formie. Za jej przygotowanie odpowiadało DotEmu, Digital Lounge i Microids. Kolekcja ukazała się na konsolach PlayStation 4 Xbox One i Nintendo Switch.

Another World

Głównym bohaterem gry jest Lester, młody genialny fizyk, który podczas swojego eksperymentu zostaje nagle przeniesiony do nieznanego obcego świata. Od samego początku nie ma tam lekko. Po pewnych początkowych perypetiach związanych z miejscową fauną wpada on bowiem w ręce humanoidalnych istot, które wtrącają go do podziemnego więzienia.

Zadaniem Lestera będzie poradzić sobie w zupełnie nowym miejscu, w czym pomoże mu poznany w kazamatach tubylec. Rozgrywka w Another World polega na omijaniu przeszkód, strzelaniu i rozwiązywaniu zagadek. Świat gry składa się z rozmaitych miejscówek, a wiele z nich zawiera wyzwania, w których istotną rolę odgrywa zrobienie użytku z unikalnych elementów otoczenia.

Nowości: Poprawiona oprawa graficzna, nowa ścieżka dźwiękowa (do wyboru jest też stara), trzy stopnie trudności.

Flashback

Akcja gry toczy się w dalekiej przyszłości, konkretnie w połowie XXII wieku. Głównym bohaterem jest Conrad B. Hart, facet, który rozbił się na obcej planecie uciekając spod jarzma wrogo nastawionych kosmitów. Jego problemem jest nie tylko to, że znalazł się w kompletnie nieznanym dla siebie miejscu, ale też całkowita utrata pamięci...

Flashback rozwija formułę Another World, innej znanej gry Delphine Software. Mamy tu do czynienia ze scrollowanym platformerem, w którym rozgrywka polega na pokonywaniu przeszkód, walczeniu z przeciwnikami i rozwiązywaniu zagadek. We Flashback postawiono jednak większy nacisk na eksplorację. Conrad potrafi biegać, skakać, wspinać się, zwisać z krawędzi, a także podnosić przedmioty leżące na ziemi. Umiejętności te przydają się podczas eksplorowania obcej planety i w trakcie sekcji zręcznościowych. Istotna jest też walka - główny bohater posiada pistolet z nieograniczoną ilością amunicji oraz osłony pozwalające unikać ataków (swoją drogą mogą się wyczerpać i w takich sytuacjach należy je naładować w specjalnie do tego celu stworzonych miejscach).

Nowości: Dwie dodatkowe cutscenki, możliwość wyboru koloru koszuli głównego bohatera, powrotu do pokonanych plansz, galeria (za zdobywane punkty odblokowujemy kolejne ilustracje), funkcja Rewind umożliwiająca przewinięcie czasu w razie wpadki, poprawiona oprawa audio-video etc.

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper