La-Mulana 1 & 2

La-Mulana 1 & 2

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PS4 6.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nigoro
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Kolekcje
Premiery
Świat:
17.03.2020
Europa:
20.03.2020
Producent:
Nigoro
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Kolekcje
Premiery
Świat:
17.03.2020
Europa:
20.03.2020

La-Mulana 1 & 2 - opis gry

La-Mulana 1 & 2 to kolekcja, w której skład wchodzą dwie odsłony serii La-Mulana. Za produkcję składanki odpowiadało studio Nigoro, a za wydanie NIS America. Zestaw był dostępny na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

La-Mulana

Gra pozwala nam się wcielić w Lemeze Kosugiego, nieustraszonego podróżnika wywijającego batem, który swoim wizerunkiem przywodzi na myśl Indianę Jonesa. Tutaj zapuszcza się on do naszpikowanych niebezpieczeństwami ruin La-Mulany.

La-Mulana posiada nieliniową strukturę, lecz choć cel jest jeden, dróg do niego prowadzących jest wiele. Nasz podopieczny rozpoczyna z batem i niewielką ilością zdrowia, ale wraz z postępami jego umiejętności rosną. Potencjał Lemezy zwiększają przedmioty, które można z grubsza podzielić na te, które służą rozwojowi i te pozwalające dostawać się w nowe miejsca.

Gra nie jest scrollowana (dwuwymiarowa) - ruiny, po których przyjdzie się nam poruszać, składają się z pojedynczych ekranów. Jeśli pokonamy znajdujących się nań przeciwników, powrót będzie oznaczał ich odrodzenie. Walka nie jest jednak jedynym naszym zajęciem. Lemeza musi też rozwiązywać liczne zagadki polegające na przełączaniu przycisków, przestawianiu bloków itd. Jak wspomnieliśmy na wstępie, bohater rozpoczyna przygodę tylko z batem, ale nie jest to jedyna broń, jaka może być na jego wyposażeniu. Stopień trudności jest stosunkowo wysoki.

La-Mulana 2

La-Mulana 2 to bezpośrednia kontynuacja pierwszej części, choć tym razem wchodzimy w buty innej postaci, mianowicie Lumisy Kosugi, córki Lemezy, głównego bohatera pierwowzoru. Lemeza zaginął w tajemniczych okolicznościach po wydarzeniach ukazanych w pierwszej części, a jego córka próbuje go odnaleźć. I nie tylko to - udaje się ruin La-Mulana (a konkretnie do ich części zwanej Eg-Lana), o których mówi się, że są kolebką ludzkości, także po to, aby zbadać przyczyny coraz częstszego pojawiania się potworów.

Główne założenia rozgrywki nie uległy zmianie względem pierwowzoru. Słowem, mamy tu do czynienia z dwuwymiarową grą action-adventure, która garściami czerpie między innymi z serii Metroid. Nie brniemy tu więc tylko przed siebie omijając po drodze przeszkody, ale też eksplorujemy, rozwiązujemy łamigłówki i wykonujemy inne czynności. Z czasem otrzymujemy także nowe przedmioty, które umożliwiają powrót do wcześniej odwiedzonych miejsc i otworzenie sobie nowych dróg. Gra posiada nieliniową strukturę, zaś kompleks ruin składa się z wielu lokacji, których przejście może zająć nawet dwadzieścia-trzydzieści godzin.

Jeśli chodzi o fabułę, to ta opowiedziana jest w minimalistycznym stylu. Przemierzając ruiny natrafiamy na ślady, które rzucają więcej światła na historię. Podobnie rzecz ma się także z łamigłówkami - musimy zwracać uwagę na rozmaite subtelne wskazówki (zmiany w tle, dźwięki, przeciwników), by sobie z nimi poradzić.

Wideo - La-Mulana 1 & 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper