Disney Classic Games: Aladdin and The Lion King

Disney Classic Games: Aladdin and The Lion King

5,8
6 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.0
PC 7.0
PS4 5.3
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Digital Eclipse Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa,   Kolekcje
Premiery
Świat:
29.10.2019
Europa:
29.10.2019
Producent:
Digital Eclipse Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa,   Kolekcje
Premiery
Świat:
29.10.2019
Europa:
29.10.2019

Disney Classic Games: Aladdin and The Lion King - opis gry

Disney Classic Games: Aladdin and The Lion King to kolekcja, w której skład wchodzą dwie gry z ery sprzętów 16-bitowych: Disney's Aladdin i The Lion King. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Disney’s Aladdin

Produkcja, za którą pierwotnie odpowiadało Virgin Interactive, opowiada historię znaną w filmie. Wcielamy się tutaj w ubogiego młodzieńca Aladyna z Agrabahu, który pewnego razu wplątuje się w poważną intrygę. Od wielkiego wezyra Jafara otrzymuje on zadania odnalezienia lampy, która okazuje się być magiczna. Jafar chce ją do swych niecnych czynów, główny bohater ma natomiast zamiar za jej pomocą zdobyć serce księżniczki Jasmine i wcale nie zamierza zwracać znaleziska.

Aladdin jest dwuwymiarową platformówką, ale pewien nacisk położono tu także na eksplorację, a nie tylko omijanie przeszkód. Poziomy są całkiem rozległe i bazują na miejscówkach, które gracze mogą znać z filmu. Wypełnione są rozmaitymi znajdźkami, np. jabłkami, którymi możemy rzucać w przeciwników, oraz świecidełkami umożliwiającymi później zakup żyć. Przeważnie rzecz polega na tym bym dobrnąć do wyjścia, ale tu i ówdzie pojawiają się też inne wyzwania: latanie dywanem, szukanie konkretnych przedmiotów itd.

Nasz podopieczny może też walczyć do czego służy mu miecz. Nie tylko szlachtuje nim przeciwników, ale także potrafi odbijać lecące w jego stronę pociski. Wspomniane jabłka służą z kolei do chwilowego unieruchamiania oponentów (choć nie wszystkich), co ułatwia ich eliminowanie.

The Lion King

Podobnie jak w Aladynie, tu także gra stara się trzymać wydarzeń ukazanych w filmie. Produkcja pozwala prześledzić losy lwa Simby od jego wczesnych lat do dorosłości. Historia oczywiście nie odbiega od tego, co mogliśmy zobaczyć w filmie - ojciec Simby, miłościwie panujący król Mufasa, zostaje podstępem zabity przez swojego brata, Skazę, w wyniku czego ten przejmuje tron. Zadaniem głównego bohatera jest obalenie tyrana.

The Lion King to przez większą część czasu standardowy dwuwymiarowy platformer, wyjątek stanowi tylko poziom, na którym Simba ucieka przed nacierającymi zza jego pleców zwierzętami (biegnie on wówczas w stronę ekranu).
Podczas rozgrywki towarzyszą nam dwa wskaźniki. Jeden, ten po prawej stronie, informuje o stanie zdrowia podopiecznego, drugi pozwala mu ryknąć jak na lwa przystało. Funkcję znajdziek pełnią tu rozmaite robaki - jedne potrafią zregenerować zdrowie, inne sypnąć bonusami a nawet ‘uszkodzić’ Simbe.

Akcja toczy się w różnych okresach życia bohatera. Na początku jest on mały, potrafi chwytać się elementów otoczenia, wspinać, skakać i turlać, co pozwala nie tylko eliminować przeciwników, ale także dostawać się do ukrytych miejsc. Wachlarz umiejętności zmienia się trochę, gdy bohater dorasta. Wówczas staje się silniejszy, potrafi groźniej ryczeć i rzucać przeszkadzajkami, ale traci zdolność turlania.

W grze pojawiają się jeszcze bonusowe levele, podczas których przejmujemy kontrolę nad Timonem lub Pumbą. Ich role w takich momentach nieco się różnią. Pumba musi bowiem zjadać robaki, a Timon je odszukiwać.

Nowości

W składance mamy do wyboru po kilka wersji ww. gier wydanych na różnych platformach. Developer zaimplementował też funkcje, które mogą ułatwić zabawę tym wszystkim, którzy nie radzą sobie ze standardowym poziomem trudności, np. możliwość cofnięcia czasu i quick save’y. Ponadto udostępniono również player umożliwiający odsłuchiwanie utworów ze ścieżek dźwiękowych oraz galerie z ilustracjami.

Wideo - Disney Classic Games: Aladdin and The Lion King

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper