CULTIC

CULTIC

7,3
4 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 6.0
XSX|S -
NS -
PC 9.1
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Jasozz Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Horror
Premiery
Świat:
13.10.2022
Europa:
13.10.2022
Producent:
Jasozz Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Horror
Premiery
Świat:
13.10.2022
Europa:
13.10.2022

CULTIC - opis gry

CULTIC to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez Jasozz Games i wydana przez 3D Realms. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Nintendo Switch.

Fabuła - CULTIC

Dalsza część tekstu pod wideo

CULTIC nie stawia znaczącego nacisku na fabułę. Wzorem klasycznych shooterów, którymi gra Jasozz Games się inspiruje, historia jest tu bardziej pretekstowa. Opowiada ona o detektywie, który powraca do życia, by stawić czoło sekcie, nad której członkami kontrolę przejęła pewna potężna, demoniczna istota.

Rozgrywka - CULTIC

CULTIC to strzelanina FPP inspirowana pierwszoosobowymi retro shooterami – nie tylko pod względem oprawy graficznej, ale też rozgrywki. Jedną z głównych atrakcji produkcji Jasozz Games jest swoboda z jaką możemy podchodzić do walki. Oprócz różnego rodzaju broni palnej (można ją z czasem usprawniać) z połowy ubiegłego wieku nasz podopieczny dysponuje też szerszym wachlarzem umiejętności: potrafi biegać, wykonywać wślizg, unik, kopniak itd. Na uwagę zasługuje również dynamit, który stanowi ciekawy dodatek do podstawowego wyposażenia. Dynamitem można ciskać w nieprzyjaciół lub go podkładać.

Podobnie jak w retro shooterach w CULTIC mapy nie są skrajnie liniowe, zachęcając nas do eksploracji otoczenia (w różnych zakamarkach poukrywane są bowiem mniej lub bardziej przydatne znajdźki). To nie wszystko – uwagę warto zwrócić również na odwzorowanie praw fizyki: skrzynie można ustawiać w celu dostania się do wyżej położonych miejsc, krzesłami można rzucać w przeciwników, wejść w interakcję można nawet z mydłem.

Wideo - CULTIC

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper