Altered Beast (2005)

Altered Beast (2005)

6,7
18 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega WOW
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
27.01.2005
Europa:
25.02.2005
Producent:
Sega WOW
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
27.01.2005
Europa:
25.02.2005

Altered Beast (2005) - opis gry

Altered Beast to gra akcji wyprodukowana przez studio WOW Entertainment i wydana przez Segę na PlayStation 2 w 2005 roku. Altered Beast w wersji na konsolę Sony to reboot gry o tym samym tytule. Pierwowzór ukazał się pod koniec lat 80-ych na Segę Genesis/Mega Drive.

W nowym Altered Beast gracz wciela się w postać Luke’a Custera. Luke jest królikiem doświadczalnym, posiada zmodyfikowany kod genetyczny i traci pamięć po katastrofie transportującego go helikoptera zaatakowanego przez potwora. Jego zadaniem jest dowiedzieć się więcej o swojej przeszłości. Akcja toczy się w klimatach współczesnych, co jest radykalnym odejściem od settingu oryginału rozgrywającego się w starożytnej Grecji.

 

Wydarzenia w produkcji WOW Entertainment obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Gameplay polega przede wszystkim na wyrzynaniu hord nacierających na nas wrogów używając do tego umiejętności transformacji w bestie. Na początku jest to wilkołak, ale z czasem Luke odnajduje kolejne chipy DNA poszerzające jego zdolności. Do wyboru są jeszcze Merman, Garuda, Wendigo, Minotaur i smok (Dragon). Każdy zwierzołak posiada inny opisujący go żywioł oraz unikalny zestaw umiejętności. Niektóre służą wyłącznie do walki, inne przydają się przy pokonywaniu przeszkód (np. w przypadku podwodnych poziomów będziemy potrzebować umiejętności Mermana), konkretnych bossów lub rozwiązywaniu zagadek.  Transformacji można dokonać w każdym momencie i nie reguluje tego żaden system.

 

Po zaliczeniu głównego wątku jesteśmy zachęcani, by ponownie sięgnąć po grę. Odblokowane zostają wówczas dwa nowe tryby. Pierwszy polega na jak najszybszym ubiciu bossów, drugi to seria wyzwań, gdzie możemy zdobyć nowe formy dla Luke’a - białego tygrysa, niedźwiedzia grizzly i kosmitę.

 

Altered Beast oceniano bardzo przeciętnie. Według niektórych był to jeden z najsłabszych rebootów dwuwymiarowych klasyków.

Wideo - Altered Beast (2005)

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper