Shinobi

Shinobi

7,4
23 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Overworks
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
10.11.2002
Europa:
15.05.2003
Producent:
Overworks
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
10.11.2002
Europa:
15.05.2003

Shinobi - opis gry

Shinobi to gra akcji wyprodukowana przez Overworks i wydana przez Segę na PlayStation 2 w 2002 roku. Tytuł pierwotnie powstawał z myślą o Dreamcaście, lecz wycofanie się Niebieskich z rynku konsolowego wymusiło na nich zmianę platformy docelowej. Shinobi to reboot serii, której pierwsza odsłona ukazała się na Master System.

Głównym bohaterem gry jest ninja Hotsuma, który niegdyś pokonał swojego przyjaciela podczas walki o przywództwo nad klanem Oboro. Punktem wyjścia dla gry jest pojawienie się czarnoksiężnika Hiruko, który cztery lata po tym tragicznym dla protagonisty wydarzeniu powraca do Tokyo, by zemścić się za przegraną batalię z przeszłości. Pomogą mu w tym wskrzeszeni członkowie klanu.

 W odróżnieniu od pierwszej części serii, wydany w XXI wieku Shinobi jest nie side-scrollerem, a trójwymiarową grą akcji. Na przejście czeka osiem poziomów - każdy dzieli się na dwie sekcje i starcie z bossem. Checkpointów na nich brak, co znacząco podwyższa stopień trudności.

Podczas rozgrywki Hotsuma będzie szlachtował hurtowe rzesze przeciwników za pomocą swego pożerającego dusze miecza zwanego Akujiki. Ciekawostką jest jednak to, że Akujiki może zacząć pochłaniać też duszę głównego bohatera, jeśli ten nie znajdzie wystarczająco szybko jakiegoś oponenta. Nacisk w Shinobi położono na szybką rozprawę z mięsem armatnim, a pomóc w tym wyzwaniu może specjalny atak TATE, który da się odpalać po błyskawicznym wyeliminowaniu co najmniej czterech natrętów.

 Oprócz Akujikiego Hotsuma ma jeszcze kilka innych zabawek do wyboru. Do jego dyspozycji oddano bowiem shurikeny (charakterystyczne gwiazdki) potrafiące na chwilę sparaliżować przeciwnika i magię opartą na trzech różnych żywiołach (każda technika tego typu posiada inne właściwości).

Wideo - Shinobi

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper