Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas

Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas

7,1
15 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.5
XONE -
NS 6.0
PC 7.0
PS Vita 7.0
Mobile 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Cornfox & Brothers
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
14.11.2013
Europa:
14.11.2013
Producent:
Cornfox & Brothers
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
14.11.2013
Europa:
14.11.2013

Recenzja redakcji

Recenzja: Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas (PS4)
7.5
Recenzja: Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas - opis gry

Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Cornfox & Brothers. Tytuł ukazał się pierwotnie na urządzeniach mobilnych, a później trafił też na konsole PlayStation 4, Xbox One, PlayStation Vita oraz komputery. Jedną z inspiracji była dla twórców The Legend of Zelda: The Wind Waker. Przy pracach nad ścieżką dźwiękową do gry udzielali się Nobuo Uematsu i Kenji Ito.

Gra pozwala nam się wcielić w chłopca, który mieszka na małej wysepce. Pewnego dnia, uzbrojony w miecz i tarczę, wyrusza on łodzią w świat, aby odnaleźć swojego zaginionego ojca. Jego zniknięcie ma związek z Oceanhorn, wielkiej mechanicznej bestii, czy też fortecy, która terroryzuje ludzi podróżujących przez ocean. Oczywiście na tym się to nie skończy. Do tego wszystkiego dojdzie też konieczność uratowania królestwa Arcadii poprzez poszukiwania specjalnych emblematów porozrzucanych po świecie.

Rozgrywkę w Oceanhorn można podzielić na dwie części. Pierwsza to podróżowanie łodzią po wodach Arcadii. Docieramy w ten sposób na różne wyspy, choć przedtem musimy zdobyć przydatne informacje o ich lokalizacji od spotykanych tu i ówdzie NPC-ów. Gdy już dotrzemy na miejsce, ojciec głównego bohatera, jako narrator, przedstawia fragment opowieści. Na morzu natykamy się również na przeciwników i blokady, z którymi można sobie poradzić korzystając z armat.

Część druga to eksploracja. Nasz podopieczny ma do dyspozycji wspomniany miecz i tarczę, a także zaklęcia. Może także podnosić niektóre obiekty, jak dzbany, a następnie nimi ciskać. Z czasem dochodzą nowe rodzaje broni, np. łuk oraz bomby. Poza walką mamy również do czynienia z przeczesywaniem dungeonów i rozwiązywaniem łamigłówek. Często polegają one na znalezieniu klucza tudzież przestawianiu bloków.

Tym, co wyróżnia Oceanhorn na tle Zeldy, to system rozwoju. Doświadczenie, które następnie służy do podnoszenia potencjału bohatera, zdobywamy na dwa sposoby: szlachtując nieprzyjaciół lub zaliczając pewne wyzwania (dla przykładu kolekcjonowanie monet albo pokonanie bossa).

Wideo - Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper