Adventure Island II

Adventure Island II

7,8
44 oceny

Ocena wg platformy:

NES 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Now Production
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
17.5 godzin
Premiery
Świat:
02.1991
Europa:
22.07.1992
Producent:
Now Production
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
17.5 godzin
Premiery
Świat:
02.1991
Europa:
22.07.1992

Adventure Island II - opis gry

Adventure Island II to klasyczna dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez japońskie studio Now Production i wydana przez Hudson Soft m.in. na Nintendo Entertainment System (NES). O ile pierwsza odsłona Adventure Island była luźną konsolową adaptacją Wonder Boya, druga część jest zupełnie nową grą.

Gracz po raz kolejny wciela się w niej w Master Higginsa, który po uratowaniu księżniczki Leilani ruszy tym razem na ratunek jej siostrze porwanej przez pomagierów Evil Witch Doctora, głównego złego z poprzedniej części.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Gameplay nie różni się wiele się od poprzedniej odsłony. Nowością jest dodanie inwentarza. Przed każdym nowym poziomem możemy zadecydować, którego dinozauro-podobnego kompana zabrać ze sobą, albo czy wyekwipować kamienny młotek (jeśli go posiadamy). W tym drugim przypadku musimy sobie jednak zdawać sprawę, że decyzja może mieć pewne konsekwencje - po zgarnięciu drugiego młotka już podczas właściwej rozgrywki nie będziemy mogli bowiem pozyskać kul ognistych.

 

Gra składa się z ośmiu światów. W drugiej części Adventure Island zmieniono system checkpointów, a właściwie trafniej byłoby napisać, że je całkowicie wyrugowano. Teraz, jeśli skusimy, będziemy musieli powtarzać level od początku (z drugiej strony poziomy są jednak krótsze niż w pierwowzorze).

 

Podczas rozgrywki będziemy mogli natknąć się na jajka zawierające rozmaite bonusy. Część jest niewidzialna. Gdy Higgins trafi swoim atakiem w miejsce gdzie takowe się znajduje, usłyszymy inny dźwięk. W środku znajdziemy m.in. klucze do bonusowych etapów pozwalających nabić większą liczbę punktów.

 

Podstawowe poziomy zostały bardziej urozmaicone. Pojawiają się np. etapy podwodne oraz ‘wertykalne’. Na każdej wyspie czeka na nas ponadto starcie z bossem (przegrana z nim zmusza nas nie tylko do powtórzenia walki, ale także przejścia jednego standardowego etapu).

Wideo - Adventure Island II

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper