Big Nose Freaks Out

Big Nose Freaks Out

7,5
43 oceny

Ocena wg platformy:

NES 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1992
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1992

Big Nose Freaks Out - opis gry

Big Nose Freaks Out to side-scrollowany platformer wyprodukowany przez Codemasters i wydany przez Camerica na konsolę Nintendo Entertainment System w 1992 roku. Była to druga odsłona przygód tytułowego jaskiniowca. W Polsce gra zdobyła sporą popularność jako jedna z pozycji wchodzących w skład tzw. “Złotej piątki”.

W poprzedniej części jaskiniowiec z wielkim nochalem usiłował po prostu zdobyć coś do jedzenia, tym razem jednak jego problem będzie większy. Otóż dorobek jego życia, który zamierzał ulokować w banku, kradnie mu Leroy, złośliwy dinozaur.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Podobnie jak poprzednik, Big Nose Freaks Out to dwuwymiarowy platformer, jednak względem oryginału zaszła zwłaszcza jedna znacząca zmiana - mianowicie nasz podopieczny nie porusza się już na własnych nogach. Zasadniczo cel jest ten sam i chodzi o ty, by dostać się z jednego końca etapu na drugi, ale tym razem używamy w tym celu prehistorycznej deskorolki, innowacyjnego wynalazku głównego bohatera.

 

W pogoni za Leroyem Big Nose odwiedzi pięć miejscówek - każda składa się z kilku etapów i walki z bossem. Będą to lasy, jaskinie, miasta jaskiniowców, góry itd. Co warto podkreślić, względem pierwowzoru levele stały się bardziej rozbudowane, wielopoziomowe i dopasowane do nowego charakteru rozgrywki. Gdzieniegdzie poukrywane są na nich dodatkowo ukryte przejścia, niewidzialne platformy i inne atrakcje. Do samoobrony, tak jak ostatnio, nasz podopieczny używa maczugi, którą okłada przeciwników bądź ciska pociskami (jeśli je uprzednio znajdzie).

 

Gra posiada tryb multiplayer, w którym do wyboru mamy dwa warianty zabawy. W jednym z nich możemy spróbować przejść główny wątek na zmianę ze znajomym, w drugim wziąć udział w rywalizacji polegającej na zgarnięciu jak największej liczby kości.

Wideo - Big Nose Freaks Out

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper